Sağlık

Dökülen Saçlar PRP İle Tedavi Edilir Mi?

Dökülen Saçlar PRP İle Tedavi Edilir Mi? PRP tedavisi saç dökülmesinin yanı sıra, cildi gençleştirme ve ortopedik rahatsızlıklarda da uygulanan bir tedavi yöntemidir. Peki dökülen saçlar PRP ile kesin olarak  tedavi edilir? İşte konuyla ilgili merak edilen detaylar yazımızda..

Dökülen Saçlar PRP İle Tedavi Edilir Mi? Kişinin kendi kanının ayrıştırılması ile kanda bulunan yenileyici iyileştirici rolü oynayan PRP saç köklerinin  tekrar eski sağlıklı ve canlı görünüme  kavuşmasında kullanılan en etkili yöntemlerden biridir.  Kimyasal işlemler, ve çeşitli nedenlerden dolayı zayıflamış olan  saç köklerinin, iyice güçlenmesi için kullanılan bu yöntem saç dökülmesinin önlenmesinde saç köklerinin, yenilenmesi ve güçlenmesini sağlamaktadır. 30 dakikalık kısa seanslar  halen de uygulanan  bu yöntem 3 ay boyunca  devam edilir ve ayda bir kez uygulanan  seanslardan sonra yılda bir kere bu işlemi tekrarlanması halinde istenilen sonuçların alınmasını sağlar.

Dökülen Saçlar PRP İle Tedavi Edilir Mi
Dökülen Saçlar PRP İle Tedavi Edilir Mi

SAÇ DÖKÜLMESİNDE PRP TEDAVİSİNİN ETKİLERİ

Uygulama sonrasında ve sırasında hafif yanma ve kızarma olsa da, işlem bitimi  sonrasında saç derisinde her hangi bir  iz ve ağrı veya sızı oluşmaz ve hasta normal yaşamına hemen dönebilir. Saç dökülmesinde PRP  tedavisinin etkili olması için öncelikle tanının doğru olarak konmuş olması gerekir. Doğru bir şekilde tanı konulduysa PRP hasarlı bölgenin onarılması için olukça etkili sonuçlar verecektir . Bu bağlamda  hastaya en doğru tanın konabilmesi için  ultrasonla hasarlı noktalar  tespit edilir ve PRP uygulamasına gerek olup, olmadığına bakılır.

SAÇ DÖKÜLMESİNDE PRP FAYDALARI

PRP tedavisi gören bölgede hücre açını mi hızlanacağından  zayıf saç folikülleri kısa sürede onarılır ve saç üretimi en sağlıklı hali ile başlar.. Tıp dünyasında devrim yaratan tedavi yöntem sayesinde Saç derisi tabakası iyileşmekte saç dökülmesinin önlenmesinde saç köklerinin, yenilenmesi ve güçlenmesini sağlamaktadır Hem kadınlar hem de erkeklerde uygulanan PRP tedavisi seansları 30 dakika kadar sürmekte olup, bu bazen kişinin saç ve dokusuna göre değişim gösterilmektedir.

 

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu