Yaşam

Doğru Vücut Tıraşı Teknikleri

Epilasyon güzelliğin vazgeçilmez bir unsurudur. Özellikle kadınlar için epilasyon seçenekleri fazladır. Bunlar arasında ağda, tıraş ve hatta kalıcı epilasyon için lazer kullanımı vardır. Ancak en basit ve en ucuz olan tıraş bıçağıyla yapılan acısız ve ağrısız olan tıraşlama yöntemidir. Genel tıraş deneyiminizi geliştirmek ve tüylerin daha geç uzamasını sağlayan basit ipuçlarını sizler için araştırdık…

Önce Peeling

Tıraşa başlamadan önce cildinizi ovmak ve peeling yapmak önemlidir. Ölü hücrelerin ciltten uzaklaşmasını sağlamanın yanı sıra iç kısımdaki tüyleri de giderir ve cildin sürtünmesini tıraş bıçağının yapabileceği ağrıyı en aza indirir.

Başlaman Önce Duş Alın

Peeling ile cildinizi pürüzsüzleştirdikten sonra, tıraşa başlamadan önce birkaç dakika süren banyo ile cildinizi yumuşak hale getirin, böylece tüm tıraşı kolaylaştıracaktır.

Köpük Kullanın

Cildi temizleyip yumuşattınız, bir sonraki ve en önemli adım köpük kullanmaktır. Tüylerin ciltte düzgün bir şekilde tıraş edilmesini sağlamak için normal sabun kullanabilir veya traş köpüğü veya jeli kullanabilirsiniz. Bunu yapmak tıraşınızı daha uzun süre kalıcı hale getirir.

Doğru Tıraş Bıçağını Seçin

Doğru bıçağın kullanılması çok fazla fark yaratır ve tıraş sonrası tüylerin büyümesini doğrudan etkiler. Farklı ihtiyaçlara cevap veren mağazalarda bol miktarda tıraş bıçağı bulunmaktadır. Her tıraş sonrası bıçağı daha keskin hale getirmek için ideal olarak yeni bir bıçak kullanmalısınız; sonuç daha iyi olacak. Yeniden kullanılan tıraş bıçaklarının kullanılması tüyleri kalınlaştırır, ayrıca tıraş uzun sürmez.

Doğru Tekniği Kullanın

Tıraşınızı uzun süre korumak için doğru tekniği kullanmak bir zorunluluktur. Tüyleri hafif olarak tıraş edin ve baskı yapmayın. Ayrıca tıraş bıçağının hareket yönü çok önemlidir. Tıraşınızın uzun süre kalıcı olması için bütün bu parametrelere dikkat edilmelidir. Aynı yeri birden fazla kez tıraş etmekten de kaçınmalısınız.

Bittikten Sonra İyice Durulayın

Tıraş yoluyla epilasyonu tamamlandıktan sonra, tıraş alanını, parfüm içermeyen hafif dokulu bir vücut jeli ile durulayın. Cildinizi tahriş edebilecek sert kimyasallar veya kremler kullanmaktan kaçının. Tüyler biraz kalmışsa ve alanın tekrar tıraş edilmesi gerekiyorsa, tıraş bıçağını tekrar kullanmadan önce birkaç dakika bekleyin.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu