Astroloji

Doğru Burç Yorumu Nasıl Yapılır?

Doğru Burç Yorumu Nasıl Yapılır? Burç yorumlarının yapılabilmesi için öncelikli olarak doğum tarihinizin bilinmesi gerekmektedir. Peki doğru burç yorumu nasıl yapılır?

Doğru Burç Yorumu Nasıl Yapılır? sorusu sıkça sorulan sorulardan biridir. Bizde bu yazımızda konuyla ilgili merak edilen detayları sizler için ele aldık.

Doğru Burç Yorumu Nasıl Yapılır
Doğru Burç Yorumu Nasıl Yapılır

Burçların Oluşumu

Gök cisimleri hareketlerine göre oluşturdukları bir yol içerisinde ilerlerler. 12 adet takım yıldızının oluşturduğu burçlar güneş sistemi içerisinde güneşin 1 yıl içerisinde takip ettiği yola ve takım yıldızlarının hareketlerine göre belirlenir. Her ay farklı bir burcu temsil eder ve doğum gününüze göre burcunuzun ne olduğunu bulabilirsiniz. Öncelikle astrolojinin gök cisimlerinin hareketlerini inceleyen bir bilim dalı olduğu unutulmamalıdır. Gök cisimlerinin hareketlerini inceleyen astrologlar, bu hareketleri etkileyecek olan burcu ve nasıl etkileyeceği konusunda tahminlerde bulunurlar. İnsanların burçlarına göre iş, aşk ve ekonomik hayatları konusunda olumlu ya da olumsuz gelişmelerin yaşanabileceğini belirtirler. Bilim dalı olması ve genel olarak bilimsel verilere dayandırılması nedeniyle de insanlar genel olarak verilen kehanetlere inanma yolunu seçerler. Gök cisimlerinin hareketleri dünya üzerinde yaşayan insanları ve hatta dünyanın kendisini etkilemektedir. Örneğin Ay’ın hareketlerine göre gel-gitler oluşmaktadır. Bu kadar çok etkilediği şey olması insanları da etkileyebileceği fikrinin insanlar arasında karşılık bulmasına sebep olur.

Ülkemizde de burç konularına merak duyulmasıyla çok sayıda astrolog ortaya çıkmıştır. Daha önce falcılardan ve ucuz medyumlardan sıkılan insanlar bilim temeli olan bu astrologlara zaman içerisinde güvenmeyi ve takip etmeyi tercih etmişlerdir. Genel olarak ünlü astrologlarla yıl sonlarında gazete ve televizyonlar röportaj yaparak gelecek yıl olacaklarla ilgili tahmin isterler. Bu kadar önem verilmesinin ardından gazete ve televizyonlarda özel burç yayınları yapılmıştır. Son zamanlarda internet sektörünün çok gelişmesiyle birlikte de burç yorumları konusunda yayın yapan ve insanları sürekli olarak bilgilendiren internet siteleri çıkmıştır. İnsanlar burçlarına göre günlük, haftalık, aylık ve hatta yıllık olarak burcunun yorumlarına bu internet sitelerinden ulaşabilmektedirler.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu