Yaşam

Doğal Yollar ile Zihninizi Rahatlatın

Tüm insanlar zaman zaman yaşadığı sıkıntıları unutabilmek, zihinlerini boşaltabilmek ve beynini yiyip kemiren düşüncelerinden kurtulabilmek için bir çok çeşitli yöntemler arıyor. Çünkü maalesef artık sürekli strese maruz kalarak yaşamamızı geçirmek zorunda kalıyoruz. Aşağıda bahsedeceğim yöntemler ile sizler sizi strese sokan düşüncelerinizden uzaklaşarak zihninizi temizlemeyi başarabilirsiniz;

Meditasyon Yapın

Meditasyon yapmayı günlük yaşantınızın içine eklediğinizde zihninizin artık çok daha rahatlamış olduğunu siz de göreceksiniz. Eğer uyku probleminiz var ise uyumadan önce 20 dakika kadar zamanınıza meditasyon yapmaya ayırırsanız sizi rahatsız eden tüm düşüncelerden arınarak o gece bebekler gibi bir uyku uyuyabilirsiniz. Meditasyon yapmak zihni temizlemekte ve düşüncelerden arınmakta en etkili yöntemdir. Eğer konsantrasyon probleminiz de var ise meditasyon yapmak bu sorununuza da çözüm olacaktır, meditasyon yaparak konsantrasyon gücünüzü de arttırabilirsiniz.

Kulaklığınızı Takın ve Dans Edin

Kendi kendinize kulaklığınızı takıp dans etmek kendinizi iyi hissettirecek en güzel yöntemdir. Dans etmek size kendinizi oldukça mutlu hissettirecek bir yöntemdir. İlla ki bir mekana gidip profesyonel olarak dans etmenize gerek yok. Evdeyken canınız sıkıldığınız da sevdiğiniz enerji veren bir şarkıyı açıp dans edebilir ve zihninizi çok güzel bir şekilde temizleyebilirsiniz. Kendinizi müziğe kaptırmış dans ederken zihninizi yoran o düşüncelerden eser kalmayıp ne kadar mutlu olduğunuzu sizler de çok güzel bir şekilde fark edeceksiniz. Dans etmek endorfin hormonunuzun harekete geçmesini sağlar bu sayede sizler de normalden çok daha fazla mutlu bir insan olursunuz.

Yoga Yapın

Kundalini yoga yapmak yaşamda ki kutsal amacınızı bulmanız da size yardımcı olur. Yoga yapmayı da günlük yaşamınızı bir parçası haline getirebilirsiniz oldukça rahat bir zihne sahip olabilirsiniz. Yoga yaptığınız sırada hareket halinde olursunuz bilinçli bir şekilde nefes alıp verirsiniz ve zihninizi ferahlatmış olursunuz. Kendiniz için iyi bir şey yapmak istiyor ve stresten uzak  en azından olabildiği kadar uzak bir hayat yaşamak istiyorsanız o halde işe yoga yaparak başlayabilirsiniz.

Bilinçli Bir Şekilde Nefes Alın

Bilinçli bir şekilde nefes almak oldukça önemlidir. Hayatımızın tamamlayıcısıdır nefes almak. Nasıl ki yaşadığımız süre boyunca kalbimiz hep atmaya devam ediyor ise nefes almamız da aynı şekilde devam ediyor. Otomatik olarak nefes alıp vermeye devam ediyoruz bunun bilincinde olmadan, ta ki nefes almamızı zorlaştıracak olaylar başımıza gelene kadar. Otomatik olarak nefes alıp vermek yerine aldığınız nefesin bilincinde olmalısınız. Aldığınız nefesin ne kadar bilincinde olursunuz farkındalık sınırlarınızı da o kadar genişletmiş olursunuz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu