Dekorasyon

Dekorasyonda Renk ve Işık Seçimi Nasıl Olmalı

Dekorasyonda Renk ve Işık Seçimi Nasıl Olmalı? Dekorasyonda doğru ışık ve renk en önemli tamamlayıcıdır. Bu yüzden en çok dikkat edilmesi gereken detayların başında renk ve ışık seçimim gelmektedir. Peki renk ve ışık seçimi neye göre nasıl tercih edilmeli? sorusunu soranlar için konuyla ilgili merak edilen detayları ele aldık.

Dekorasyonda Renk ve Işık Seçimi Nasıl Olmalı? İnsanlar kimi zaman dekorasyon renkleri konusunda sorun yaşar. Aldığı bir mobilyanın ya da aksesuarın farklı tona sahip olduğuna şahit olur. Aslında bunun nedeni objenin farklı olması değildir. Objenin alındığı yerdeki ışık ile kullanıldığı yerdeki ışığın farklı olmasıdır. Farklı ışıklar, objelerin de farklı görünmesine neden olur. Bu nedenle de insanlar herhangi bir eşya alırken oldukça zorluk çeker. Renk uyumuna dikkat eden insanlar bu konuda son derece titiz bir şekilde davransa bile kimi zaman istemediği durumlar ile karşılaşabilir. Peki Dekorasyonda Renk ve Işık Seçimi Nasıl Olmalı? İşte cevabı..

Dekorasyonda Renk ve Işık Seçimi Nasıl Olmalı
Dekorasyonda Renk ve Işık Seçimi Nasıl Olmalı

Renk Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Dekorasyon ürünlerinde renk seçerken mutlaka o sıradaki ışığa dikkat etmek gerekir. Evinizin için aldığınız mobilyalar, o an perdeleriniz ile çok uyumlu gibi görünebilir. Ancak mobilyalar eve geldiğinde aslında perdeleriniz ile uyumlu olmadığını anlarsınız. Bu sürede de iş işten geçmiştir. Dekorasyon renk seçimi sırasında ışık ayarına dikkat ederek; yaşanılan bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Dekorasyon ile ilgili herhangi bir obje ya da mobilya aldığınızda alanın oldukça ışık altında olduğuna dikkat etmek gerekir. Bu sayede gerçek tonu görmeniz daha da kolay hale gelir. Ayrıca sarı ışık ya da evinizdekinden daha farklı ışıkların bulunduğu yerleri tercih etmeyiniz.

Işığın Renk Üzerinde Etkisi Var Mıdır?

Dekorasyon işleri ile uğraşan kişilerin sorduğu temel soru, ışığın renk tonunu etkileyip etkilemediği yönündedir. Bu sorunun cevabı kesinlikle evet olacaktır. Çünkü ışıklı bir alan içerisinde görülen renk tonları ile gerçekteki tonlar birbirinden farklıdır. Bu nedenle de dekorasyon sırasında almak istediğiniz renk tonuna yakın bir malzeme ile ürün alacağınız yere gitmenizde yarar vardır. Bu sayede 20 sizin yanlış seçim yapmanızın önünde engel teşkil eder.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu