Dekorasyon

Dekorasyon Boyası Nedir, Nasıl Yapılır?

Dekorasyon Boyası Nedir, Nasıl Yapılır? Her ne kadar fark etmesek de, renkler ve girmiş olduğumuz mekanlardaki tasarımlar duygularımızı önemli derecede etkiliyor. Bu nedenle yuvamızı, iş yerlerimizi ve yaşam alanlarımız güzelleştirmek ve çok daha estetik bir hale getirmek için boyanın yarattığı muazzam etkilerden yardım alabiliriz. Bu yazımızda sizlere dekorasyon boyası nasıl yapılır? sualinin yanıtını vermeye çalışacağız. Hazırsanız, daha fazla zaman kaybetmeden işe koyulalım.

Dekorasyon Boyası Nedir, Nasıl Yapılır? Bu yazımızda bahsetmiş olduğumuz teknikler, son kat iç cephe boya türlerini içermektedir. Bu yöntemleri kullanarak ortama harika bir hava katabilirsiniz. Emin olun ki, ortama giren kişiler yapmış olduğunuz çalışmaya hayran kalarak, nasıl yaptığınızı öğrenmek isteyecekler.

Dekorasyon Boya Teknikleri ve Yapılışları

Ortama yepyeni bir hava katabilmeniz için dekoratif boya denildiğinde akla gelen ilk teknik olan süngerleme adı verilen teknikleri sizler için derledik. Emin olun ki elinizden çıkan işi görünce sonuca sizler de şaşıracaksınız.

Kırık Yüzey Tekniği; diğer bir isimle “renk yıkama tekniği”. Adeta tarihin tozlu sayfalarından sıyrılıp günümüze ulaşmış gibi ortama otantik bir hava katacaktır. Bu tekniği uygulamak için kontrastlı bir taban rengi seçerek odayı boyayın, boyanın tamamıyla kurumasının hemen ardından bu rengin üzerine ince ve şeffaf bir sır uygulayın. Dokuyu yumuşatmak isteyenler içinse tüylü fırça darbelerini önerebiliriz. Yine sizler için küçük bir önerimiz; bu tekniği mutfak ve oturma odası gibi alanlarda kullanmanızdır.

Rag Rolling; bu teknik için paçavra ya da eski deri parçalarını kıvırarak kullanabilirsiniz. Bu sayede yıpranmış sıvada bile zengin ve hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Tekniği uygulamak için büzülmüş bir bezi bastırıp çekerek benekli bir etki yaratın. Diğer yandansa boyayı tamamıyla düzensiz bir biçimde çekip çıkarın. Bu anlatmakta olduğumuz teknikteki detaylar tamamıyla zevkinize kalmış durumda. Gözünüze hoş geldiği gibi ince ayrıntılarla ya da daha cesurca davranarak kalın darbelerle ortamı şekillendirebilirsiniz. Bu işlemi uygulamak için özel aparatlar da kullanabilirsiniz. Muhtemelen bir kaç dakika içinde tekniğin mantığını anlayacaksınızdır.

Dekorasyon Boyası Nedir, Nasıl Yapılır
Dekorasyon Boyası Nedir, Nasıl Yapılır

Sedef Duvar Boya Kullanarak Dekorasyon Yapmak

Yaşam alanınıza farklı bir hava katmak için girdiğiniz bu yolda kendinizi yansıtmak son derece önemlidir. En az bunun kadar önemli olan diğer bir konuysa sağlık için su bazlı boya kullanmaktır. Sedef boyalarsa, bu tarz tasarımları şekillendirmek için kullanabileceğiniz bir türdür. Narin görünen bu boyayı satın almadan önce ufak çaplı bir marka araştırmasından geçmek, çok daha kaliteli bir ortam yaratmanıza yardımcı olacaktır.

İşlemi gerçekleştireceğiniz oda çok fazla ışık almıyorsa daha açık renkleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Elbette ki alana derinlik katmak amacıyla çeşitli renkleri de ortam üzerinde kullanabilirsiniz. Her iki durumda da renkler kişiliğinizi ve iç dünyanızın aydınlık kısımlarını yansıtmalıdır. Bahsetmiş olduğumuz işlemleri tamamlarken mutlu olduğunuzdan emin olun, böylelikle sonuç harika olacaktır. Dekorasyon boyası nasıl yapılır? sorusu hakkında kafanızı kurcalayan sorularını yanıtladığımızı umuyoruz.

 

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu