Yaşam

Davetiye Hazırlamanın İncelikleri Nelerdir?

Davetiye Hazırlamanın İncelikleri Nelerdir? Davetiye denilince akla gelen ilk şey matbaadır. Aklımızda şekillenen organizasyon için bir kimlik belirler ve soluğu matbaalarda alırız. Peki davetiye nasıl hazırlanır, püf noktaları nelerdir? İşte davetiye hazırlama hakkında merak edilenler..

Davetiye Hazırlamanın İncelikleri Nelerdir? Önümüze konan yüzlerce seçenek, dosyalar haline getirilmiş davetiye örnekleri kafamızı karıştırır. Neyse ki iyi tasnif edilmiş, modellere ve içeriklere göre ayrılmış davetiye örnekleri ayrı ayrı dosyalar haline getirilmiştir. Seçmek için kolaylıklar hazırlanmıştır.

Davetiye Hazırlamanın İncelikleri Nelerdir
Davetiye Hazırlamanın İncelikleri Nelerdir

Davetiye Nasıl Hazırlanır

Sizin davetiniz için de bir kimlik kartı ve ruh oluşturmak sizleri mutlu etmek için bekleyen, dinleyen gerekli değişiklikleri yapan insanlar size yardımcı olmak için yanı başınızdadır. Davetiye sektörünün gizli kahramanları da matbaalardır. Düşününüz bir kere davetiniz için her şey belli yerini, zamanını ayarladınız. Davetiyeye düşeceğiniz notlarınızı belirlediniz. Aksaklık durumunda ulaşabilecekleri irtibat telefonunu koydunuz. Belki bir not eklediniz. “LCV” diye. Matbaaya gittiniz, anlattınız, yazdınız, çizdiniz. Matbaalarda oluşacak küçük bir hata, matbaaya göre küçük bir hata mesela sizin telefon numarasının bir rakamını farklı yazdıklarını düşünelim. Size geri dönecek olan hiç kimse ulaşamayacak, geri bildirim olmayacak ve sonuç: davetiniz rezil oldu. Harcadığınız çaba boşuna gitti. Ya da başka bir yanlışlık organizasyonun saati yazılırken 14 yerine 4 yazıldığını düşünün. Davetliler öğleden sonra 4’temi yoksa 2’demi gelecekler hangisini tercih ederlerse etsinler sizin organizasyon saatiniz olan iki de belki de kimse gelmeyecek. Saatlerce bekleyecek olmanız, gününüzün mahvolması, moralinizin bozulması da cabası. Oysa küçücük bir hata. Bu kadar büyütmeye gerek yok. Karşı taraf için böyle ya sizin için.

Tüm ayrıntılarıyla planladığınız hayatınızın en önemli günü küçücük bir detayda gizli deseler inanmazsınız. Ya başınıza gelirse… Öyleyse organizasyon kadar davetiyeyi bastıracağınız matbaada son derece önemlidir. Noktayı nasıl koyduğunuz cümlenin anlamını değiştirir. Eğer virgülün altına koyarsan cümle bitmez, üç tane koyarsan eksiltili kalır. İkisini üst üste koyarsan açıklama bekler o cümle ya küçük bir çizginin altındaysa(!) sizin şaşkınlığınızı ifade eder. Ömür boyu sürecek o şaşkınlığınızın sebebi doğru matbaayı seçmeyişinizden kaynaklanmıştır. Unutmayın her seçim bir kazanışı ifade etsin isteriz. O halde güzel ve unutulmaz bir davetin son durağı bir matbaada gizlidir. Mükemmel davetler doğru matbaalarda gizlidir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu