Yaşam

Daha Uzun Yaşamak İçin 11 Pratik Bilgi!

Daha Uzun Yaşamak İçin 11 Pratik Bilgiler Nelerdir? Daha sağlıklı ve uzun ömürlü yaşamamız içim yararlı bulunan pratik bilgiler sayesinde yaşam süresini ve kalitesini arttırmak mümkündür. Ülkemizde yaşam şartları oldukça yıpratıcı durumdadır.

Daha Uzun Yaşamak İçin 11 Pratik Bilgi! Yoğun iş temposu ve zor hayat şartları kişilerin yaşam kalitesini düşürdüğü gibi stresli hayat yaşam sürelerinin de kısalmasına yol açmaktadır. Bu sebeple daha sağlıklı ve uzun yaşamak için bazı noktalara dikkat edilmelidir. Bu sayede daha sağlıklı ve uzun süre yaşama imkânına sahip olunabilmektedir.

Daha Uzun Yaşamak İçin 11 Pratik Bilgi!
Daha Uzun Yaşamak İçin 11 Pratik Bilgi!

Uzun Yaşamak İçin Gerekli 11 Kolay Bilgi

Yaşam ve iş şartları her ne kadar zor olsa da bazı noktalara dikkat ederek daha sağlıklı ve uzun süreli yaşamlar mümkün olmaktadır. Uzun yaşam için faydalı 11 bilgi ise şu şekildedir

 1. Dışarıda yemek yeme yerine evde yapılan sağlıklı ve doğal yiyecekler ortalama 10 yıl insan ömrünü arttırabilmektedir.
 2. Kahve yerine yeşil ve bitki çayları tüketimi yapılmalıdır. Bu çaylar antioksidan etkisi göstermektedir.
 3. Daha az kırmızı et ve daha fazla balık tüketimi ortalama 2,5 yıllık insan ömrünü uzatmaktadır. Daha az kırmızı et tüketerek kanser riski azaltılmaktadır.
 4. Boş vakitlerde arkadaşlara yapılan sosyal aktiviteler beyni aktif tutmaktadır. Bu sayede ortalama 3,5 yıl daha fazla yaşama fırsatı olmaktadır.
 5. Haftalık en az 2,5 saatlik egzersizler ile ortalama 4 yıl daha fazla yaşama şansı olacaktır.
 6. Haftada 3 kere seks yapmak hem hormon dengesini sağlar hem de kalp ve sinir sistemi sağlığına olumlu etkisi olmaktadır.
 7. Evcil hayvan sahibi olmak ortalama 3,5 yıl daha uzun yaşama fırsatı sunmaktadır.
 8. Günde ortalama 15 dakika meditasyonla beyin hücreleri tamir olurken düzenli bir uyku uyumanızı sağlamaktadır. Bu durum ortalama 5 yıl daha fazla yaşama fırsatı sunmaktadır.
 9. Günde en az 6 saat düzenli bir uyku oldukça faydalıdır. Yapılan araştırmalar kaliteli bir uykunun ölüm riskini yüzde 41 azalttığını söylemektedir.
 10. Emekli olduktan sonra bile bazı işler yapmak önemlidir. Özellikle 70 yaşında sonra çalışan ve bir şeyler yapan bireyler 5 ile 7 yıl arasında daha fazla yaşamaktadır.
 11. Mutlu evliliklerin sağlıklı yaşama katkısı çok fazladır. Mutlu evlilikler ortala 2 sene yaşamı arttırırken, mutsuz evlilikler 10 yıla kadar yaşam süresini kısaltmaktadır.
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu