Dekorasyon

Country Dekorasyon Stili Modası

Kır evi dekorasyonu olarak da bilinen country dekorasyon stili evinizin her köşesinde doğal ve daha önce yaşanmış mekânlar gibi bir hava yansıtmaktadır. Oldukça sıcak ve günlük hayata uygun bir şekilde döşenmiş olan bu evler geçmişi de hatırlatmasıyla tercihe edilen dekorasyon stillerindendir. Kır evi doğallığını da hissettiren bu dekorasyon türünde geçmişin esintileri, günlük hayatın yoğun ve sıcak dokusu bir arada sunulduğu için aslında çok yönlü bir stil olmaktadır. Rahatınıza düşkünseniz ve samimi ortamları seviyorsanız country dekorasyon modası sizler için ideal olacaktır.

Country Stili Nasıl Olur?

Country dekorasyon stili kır bahçelerinin doğallığını ve güzelliğini yansıtan bir dekorasyonla oluşturulmaktadır. Yani doğal olan ve evin içerisinde de kır havasını yansıtan eşyalarla, aksesuarlarla hareketlendirilmiş bir evde country dekorasyon izleri görülebilir. Doğal görünen ve açıkta bırakılmış ahşap parkeler, çiçek desenli mobilyalar ya da perdeler, açık renk dekorasyonlar country dekorasyon stilinin bir parçasıdır.

Beyaz rengin yanında tozpembe, krem, açık yeşil, açık mavi gibi renkler yaygın olarak kullanılmaktadır. Doğal bir görüntü kazandırmak amacıyla tuğlalarla örülmüş duvarlar, şömineler country tarzını yansıtmaktadır. Geçmişi yansıtan ve tamamen yöresel ev havası sunan bu dekorasyon türü oldukça basit parçaların birleşmesi ile oluşturulabilmektedir. Country dekorasyon modası her alana uygulanabilir olması ve hiçbir döneme ait olmadan sıcak bir ortam oluşturması ile oldukça tercih edilmektedir.

Country Stil Özellikleri Nelerdir?

Country dekorasyon stili içerisinde çok fazla tema bulunur. İsteyenler kır havasını pastoral tonlarda yaşarken isteyenler çiçek desenleri ile deniz havasıyla, romantik dokunuşlarla ve ya kulübe evi tasarımları ile country dekorasyon stilini evlerine uygulayabilirler. Mobilya seçiminde rahatlık ve antika ya da önceden kullanılmışlık görüntüsü country dekorasyonunun en belirgin özelliğidir. Mobilyalar albenili ve kır havasını yansıtan türde olurlar.

Evini country tarzında döşeyecek olanların tercihe edeceği kumaşlar, perdeler ve masa örtüleri genellikle basma denilen çiçekli tasarımlardan oluştuğu gibi doğal ve tek renk olan tasarımlardan da oluşabilir. Ekose ve doğal figürlere sahip kumaşlarda tercih edilenler arasındadır. Ayrıca danteller, nakışlar ve denim modasında olduğu gibi country ile uyumlu kot kumaşlar dekorasyonda tercih edilebilir.

Country Stilde Kullanılan Aksesuarlar

Tamamen doğal ve parlak olmayan renklerle oluşturulan country dekorasyon stili antika görünümlü parçalarla oldukça şık bir dekorasyon oluşturmaktadır. Hasır eşyalar, çiçek motifleri ile süslenmiş aynalar, siyah beyaz ve ya nostaljik bir görüntü oluşturan çerçeveler country dekorasyon modası için tamamlayıcı ögelerdir. Şömineler ve üzerine eklenmiş olan minik biblolarda country stilinde oldukça güzel görünmektedir. Duvar kağıtları da country dekorasyonuna uygun olarak çiçek desenli ve ya pastel tonlarda seçilebilir. Ev yapımı sandalyeler, duvara asılmış tabaklarda evinizdeki country stilini yansıtmanızı sağlayacaktır. Taşlı avizeler ve ahşap masalarda bu stilin vazgeçilmez parçalarındandır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu