Dekorasyon

Çok Amaçlı ve Kullanışlı Mobilya Fikir ve Önerileri!

Çok Amaçlı ve Kullanışlı Mobilya Fikir ve Önerileri! Dekorasyon dünyasının son yıllarda en popüler ürünlerinden biri de şüphesiz çok kullanımlı mobilyalar. Tek bir işlevi olmayan bu mobilyalar, kapladıkları yerlerde farklı ihtiyaçlara karşılık vererek ekonomik bir konfor alanı sağlıyor.

Çok Amaçlı ve Kullanışlı Mobilya Fikir ve Önerileri! Dar mekanların da kurtarıcısı olan çok amaçlı mobilya modelleri, şık tasarımlarıyla iç mekanlar da estetik olarak da tercih ediliyor. Tek kişilik ve bir odalı küçük evlerin yaygınlaşmasıyla birlikte çok kullanımlı tasarımlar da öne çıkmaya başladı.

Balkon gibi alanlarla dar mutfaklarda da sevilerek kullanılan çok fonksiyonlu mobilya modelleri, son yılların en trend ürünleri arasına girmeyi de başardı. Bu nedenle evini yeniletmek ya da mobilyalarını değiştirmek isteyenlerin sordukları sorulardan biri de çok kullanımlı mobilya dekorasyonu nasıl yapılır? oluyor.

Dar Mutfaklarda Çok Amaçlı Tasarımlar

Dar mutfaklar için mutfak bangosu raf barlar, oldukça ideal bir seçim. Raf barların telli askılarına her an ihtiyaç duyulacak iş aletleri asılırken, telli askılar bazı modellerde açılarak masa olarak da kullanılabiliyor. Metal tasarımlı mutfak raf bar modelleri minimalist stili ile oldukça kullanışlı ürünler. Çok amaçlı mutfak dolapları modelleri küçük mekanlarda olduğu kadar geniş depolama alanıyla büyük odalarda da rahatlık sağlıyor.

Çok Amaçlı ve Kullanışlı Mobilya Fikir ve Önerileri!
Çok Amaçlı ve Kullanışlı Mobilya Fikir ve Önerileri!

Çok Katlı Sehpalar ile Dekorasyon Ürünlerinizi Sergileyin

Özellikle dar odaları daha işlevsel kullanmak için çok fonksiyonlu mobilyalar tercih ediliyor. İki ya da çok katlı sehpaların alt katı, dekoratif ürünlerle görsel olarak değerlendirilebileceği gibi kitaplık ya da gazetelik olarak da kullanılabilir. Metal ya da ahşap malzemeli cam çok katlı sehpa modelleri ortamlarda başlıbaşına dekor ürünü olarak da tercih edilebiliyor.

Çok Amaçlı Mobilyalarla Çok Fonksiyonlu Odalar

Açılıp kapanır özellikleri ile farklı kullanım olanağı sunan mobilyalar, bir mekanın gündüzleri oturma geceleri yatma alanı olarak değerlendirilmesini de sağlıyor. Çocuk odalarında açılıp kapanır yataklar kullanarak; odaların gündüzleri daha geniş bir oyun alanı olarak değerlendirilmesi olası. Oturma odalarında kanepelerin akşamları ikiz ranza olarak kullanımı da olanaklı. Açılıp kapanır masa ya da tabure olarak kullanılabilir mutfak ya da balkon mobilyaları dar mekanları, mobilyalarla boğmadan kullanmak için iyi birer alternatif.

Çok kullanımlı mobilyalar, oldukça şaşırtıcı tasarımları ile yerden tasarruf sağlayabiliyor. Oturma odalarında televizyon standının geceleyin yatağa dönüştüğü tasarımlar, kütüphaneleri yataklara çeviren düzenekler, orta sehpaların yemek masasına çevrildiği ürünler ile aynı mekan gündüz ve gece farklı işlevlerle kullanılabiliyor.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu