Dekorasyon

Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilmeli? Pek çok kişi doğacak yada var olan çocukları için dekorasyon fikirleri aramaktadır. Çocuğunuzun daha keyifli ve daha verimli olması için, en çok vakit geçirdiği yerin yani odasının dekorasyonu oldukça önemlidir. Sizde peki çocuk odası nasıl hazırlanır, nelere dikkat edilmeli? diye soranlardansanız yazımızı okumalısınız.

Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilmeli? Yakın zamanda doğacak bebeklerinizin odası doğru şekilde dizayn edilmelidir. Bebeğiniz büyüme dönemlerini bu oda içerisinde tamamlayacağı için bebeğiniz için her zaman sağlıklı malzeme ve fonksiyonel mobilya çeşitleri büyük bir önem taşımaktadır. Peki odayı dekore ederken nelere dikkat edilmeli? İşte cevabı..

Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır
Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Mobilya Seçimine Dikkat Edin

Bebeğinizin yatak modellerini bebeğiniz doğmadan önce seçmeniz gerekir. Her mobilyada yer aldığı gibi bebeğinizin yatak seçimlerini de sağlıklı ürünlerden ve işlevsellikten yana kullanmanız sizlerin yararına olacaktır. Bebeğinizin kıyafetlerini koymak isteyeceğiniz tüm rafları kıyafetleri yerleştirmeden önce mutlaka temizlemeniz gerekir. Mobilya seçiminde çekmecelerin ne şekilde derin olduğuna ve sessiz çalışıp çalışmadığına bakmalısınız. Genel olarak bebekler için üretilen dolaplar alçak ve dar olarak tasarlanmıştır. Mobilya seçimi sırasında bu dolaplar size her ne kadar şirin gözükse bile bebeğinizin hızlı bir şekilde büyüme durumunu her zaman hesaba katmalı ve bütçenizi de göz önünde tutarak büyük dolap seçimi yapmanız gerekmektedir.

Mobilya seçimi sırasında dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi de kenarlarının yuvarlak bulunmasıdır. Bebeğiniz konusunda cam ürünleri tercih etmemenizi öneriyoruz. Bebeğinizin odasını hazırlamanız sırasında kendinizi de hesaba katabilirsiniz. Bebeğinizin odasının bir tarafına kendiniz için de bir koltuk koyabilirsiniz. Uykusuz gecelerde bu koltuk üzerinde istirahat edebilirsiniz.  Bebeğiniz emeklemeye başladığı zaman halı seçimi ön plana çıkmaktadır. Bebeğinizin sağlığı için evinizde her zaman Anti bakteriyel, minimum tüy içerecek olan halılar barındırmanız son derece önemlidir. Bebeğinizin odasında aydınlatma konusunda sert ışık yerine daha yumuşak ve sarı ışıklar kullanabilirsiniz. Bütçenizin el vermesi durumun çocuk odası için bir dekorasyon fikri belirleyebilirsiniz. Çocuk odası dekorasyonları sayesinde aksesuar ve mobilya seçiminiz daha da kolay olacaktır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu