Sağlık

Bu İçecek Sadece 5 Gün İçinde Diz ve Eklem Ağrısını Ortadan Kaldırmanıza Yardımcı Olabilir

Eklem ağrısı gerçek bir acıdır ve gününüzü mahvedebilir. Kronik eklem ağrısı genellikle yaşlanmaya bağlanır ve bu bir faktör olabilir. Ancak bu tedavi edilemez anlamına gelmez. İhmal edilen eklem ağrısı, vücudu inanılmaz miktarda strese sokar ve eklem dokusunun gereksiz yere dejenerasyonuna neden olur.

Eklem ağrısına aşırı kullanım, artrit, kemik yoğunluğu kaybı ve yaralanma neden olabilirken, beslenme yetersizliği de neden olabilir. Günlük acı çekiyorsanız ve nedenini tespit edemiyorsanız, bu başlamak için iyi bir yerdir. Sadece eklem tahrişini yatıştırmayacak, sizi mutlu edecek, çünkü çok güzel olan bir tarifimiz var. Bu süper eklem ağrısı karışımının bileşenlerine bakacağız ve sonra tarifi paylaşacağız. Her bir bileşenin nasıl yardımcı olduğunu öğrendikten sonra, sizin için en iyi dengeyi elde etmek için reçete, ekleme ve çıkarma işlemlerini oynayabilirsiniz.

İlk olarak, eklem ağrısı mekanizmasına daha yakından bakalım: iltihaplanma.

İltihap

İltihap aslında bedenin korunan bir kısmını kapatıp, sorunun ne olursa olsun yayılmadığı bir bedensel savunma mekanizmasıdır. Bununla birlikte, kronik inflamasyon çözdüğünde daha fazla soruna neden olur. Gitmeyen iltihap genellikle otoimmün bir hastalık olarak adlandırılır. Savaşmak için bir enfeksiyon olmadığında ancak iltihap devam ederse, sonuç ağrı, sertlik ve etkilenen eklemlerin fonksiyon kaybıdır. Kronik inflamasyon ayrıca eklemlerinizi yerinden çıkararak kas gerilmesine neden olabilir . Daha sonra kaslar, sonunda dengelemek amacıyla yanlış yerleştirilen eklem etrafında yeniden kurulur ve bunların hiçbiri rahat olmaz. Bu noktada, yanlış hizalanmış eklem nedeniyle vücudunuzun diğer bölümlerinde de ağrı yaşama ihtimaliniz vardır.

Vitamin Eksikliği

Vitamin eksikliği, özellikle vücudunuzda yeterli kalsiyum, bromelain, magnezyum ve demir bulunmuyorsa, enflamasyonun yaygın bir nedenidir. Smoothie tarifimiz kronik enflamasyonu azaltmak ve doğru şikayeti iyileştirmeyi kolaylaştırmak için doğru beslenmeyi sağlamayı amaçlamaktadır.

Tarifteki Besinler

Ananas

Eklem şikayetleri için ananasın yıldızı bromelaindir. Bu anti-enflamatuar bileşik, artrit hastaları için genellikle tavsiye edilir, çünkü yumuşak doku yaralanmalarında şişliği azaltır. Ananasın diğer büyük özellikleri arasında tüm yıldızların C vitamini ile manganez, bakır, lif ve B vitaminleri sayılabilir.

Portakal suyu

C vitamini deposu portakal suyu, bağ ve tendonların güçlü kalmasına yardımcı olur, bu da eklem desteği için harikadır. Antioksidan özellikleri, serbest radikal hasarının bir sonucu olarak oksidatif stresi azaltır. Flavonoidler ve karotenoidler, kan damarı hücrelerini desteklemek ve inflamatuar oluşumunu engellemek için çalışır ve daha az ağrıya neden olur. Portakal ayrıca eklem sağlığına katkıda bulunmak için magnezyum ve kalsiyuma sahiptir ve bu onu her yerde harika kılar.

Tarçın

Tarçın, enflamasyonun engelleyebileceği kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olan lezzetli bir baharattır. Ayrıca eklem sorunlarını tedavi etmek için bütünsel olarak kullanılmıştır. Bazı durumlarda eklem eklemleri ile ilgili sorunlar iltihaplanma ve kronik ağrıları tetikler. Romatoid artrit ve kemik hasarı üzerine yapılan 2008 tarihli bir çalışma, hastalığın, rezorpsiyon için kemikleri parçalayan osteoclast hücrelerinin aktivitesini arttırdığını buldu. Çalışmada tarçın osteoklast aktivitesini yavaşlattı ve kemik hasarını azalttı.

Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi gibi bütün taneler, dirençli nişasta oldukları için iltihabı tutarlar. Bu, tüm vücudunuzdan ziyade sağlıklı bağırsak bakterilerini besleyen, sisteminizden sindirilmeyen bir tür karbonhidrattır. Sağlıklı bakteriler daha az iltihaplanmaya yol açan daha verimli yağ oksidasyonu sağlayan bir yağ asidi üretir. Eklem ağrısına bağlı başka bir eksiklikten dolayı, servis başına adil bir miktar demir elde edersiniz.

Ham bal

Bal, gerçek bir antioksidan kaynağı hassas ve tatlı bir lezzettir. Öksürükler ve cilt enfeksiyonları gibi çeşitli rahatsızlıklar için binlerce yıl boyunca ilaç olarak da kullanılmaktadır. Elma sirkesi ile karıştırılan bal, eklem ağrısı için sık görülen doğal bir ağrı kesicidir.

İçecek Tarifi

Kulağa lezzetli geliyor değil mi? Hadi yapalım!

Malzemeler:

2 küçük bardak doğranmış ananas

1 su bardağı yulaf ezmesi

2 su bardağı su

1 bardak portakal suyu

1 tarçın çubuğu

1 TSP ham, doğal bal

Yapılışı:

Bir tencereye su ve yulaf ekleyin ve paket yönlendirmesine göre pişmesine izin verin.

Yulaf ezmesini soğumaya bırakın.

Portakal suyunu, soğutulmuş, pişmiş yulaf, tarçın, ananas ve balı bir karıştırıcıya yerleştirin.

Pürüzsüz olana kadar karıştır.

Dokuyu inceltmek için istediğiniz kadar daha fazla su ekleyin.

Bu karışımı günde bir kez, ne zaman isterseniz, 5 gün boyunca için. Beşinci güne kadar neredeyse eklem ağrısından kurtulmalısınız. Acı, ara sıra aşırı kullanımın sonucu değilse de, kaçınamayacağınız yaşlanma, artrit ya da tekrarlayan hareketlerle ilişkiliyse, bu lezzetli yüzlü yaşam boyu bir alışkanlık haline getirmek isteyebilirsiniz.

5 gün içinde rahatlama yaşamazsanız, sorun vitamin eksikliğinden veya aşırı kullanımdan kaynaklanan iltihaptan daha ciddi bir şeyle ilgili olabilir. Bu yüzlü, iltihabı ve ağrısını azalttığı bilinen çeşitli bileşenleri içeren genel bir sağlıklı içecektir, ancak tüm olası altta yatan koşulları iyileştiremez. Bu noktada doktorunuzu tanı ve tedavi planı için görmek önemlidir.

Sağlıklı meyveler, tahıllar ve baharatlar, sadece eklem desteği için değil, sizin için pek çok düzeyde sizin için iyidir. Yaşayabileceğiniz canlılık ve zindeliğin artması sadece kek üzerine krema koymaktır. Ancak bu, gerçekten acısız ve esnek bağlantılardan faydalanabileceğiniz anlamına gelir! Sevdiğiniz fiziksel aktivitelere geri dönmenin sağlık kadar mutluluk getireceğini umuyoruz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu