Güzellik

Boyun Kırışıklığı İçin Özel Maske Tarifleri

Boyun kırışıklığı için özel maske tarifleri aracılığı ile sizler de hayal ettiğiniz cilt tipine kısa zaman zarfı içinde merhaba diyebilirsiniz. Tüm kozmetik ürünlerin geri plana alınmasına olanak tanıyan bu özel maske tarifleri aynı zaman da sağlıklı cilt tipine sahip olmanız adına da biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir. Sizler de hemen kolları sıvayın ve kusursuz cilt tipine merhaba deyin

Boyun Kırışıklığı İçin Maske Tarifi:

l Bir adet orta boy muz

l Gül Suyu

Boyun kırışıklığı maske tarifi için öncelikle bir adet orta büyüklükteki muzu çatal aracılığı ile ezelim. Daha sonra muzun içerisine gül suyu ilave edelim ve harmanlayalım. Hazırlanılan karışımı problemli bölgeye masaj yardımı ile yaydıralım ve 30 dakika boyunca bekleyelim. Önerilen bekleme süresinin ardından cildimizi ılık su ile durulayalım.

Boyun Kırışıklığı İçin Bitkisel Maske Tarifi:

l Bal

l Gül Suyu

l Yoğurt

Nemlendirici etki sayesinde farklılığın ön plana çıkmasına kaynaklık eden maske tarifi için yoğurt ile balı karıştıralım. Hazırlanılan karışımın içerisine 3 yemek kaşığı gül suyu ilave edelim.. Boyun kırışıklığı için hazırladığımız maskeyi cilt üzerine ince bir tabaka halinde yedirerek 30 dakika boyunca bekleyelim. Ardından cildimizi soğuk su ya da ılık su ile durulayalım. Bu uygulama sonrasında tonik uygulamasından da yararlanabilirsiniz.

Boyun Kırışıklığını Gideren Gliserin Maske Tarifi:

l Bal (1 yemek kaşığı bal)

l Gliserin ( 1 yemek kaşığı gliserin)

Boyun kırışıklığını gideren maske tarifi için 1 yemek kaşığı gliserini bal aracılığı ile harmanlayalım. Elde ettiğimiz karışımı problemli bölgeye uygulayalım ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Bekleme süresinin ardından cildimizi su aracılığı ile durulayalım ve dinlendirelim.

Salatalık Maske Tarifi:

l Yumurta

l Salatalık

Salatalık maske tarifi için öncelikle bir adet yumurtanın sarısı ve beyazını ayıralım. Daha sonra 1 adet salatalığı belender aracılığı ile püre haline getirelim ve içerisine yumurta beyazı ilave ederek karıştıralım. Hazırlanılan karışımı cilt üzerine sürelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Daha sonra cildimizi soğuk su ile durulayalım.

Boyun Kırışıklığını Gidermek İçin Yapılması Gerekenler:

Boyun kırışıklığını önlemek adına cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyan kremleri tercih edebilirsiniz. Yüksek koruma faktörü aracılığı ile desteklenerek hazırlanılan özel krem platformu cilt dostu olarak tanımlanmaktadır. Kırışıklıkları geciktirmek adına boyun egzersizlerinden yararlanabilirsiniz. Kırışıklık problemini önlemek için beslenme programına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu uygulama adına hazır gıdalardan uzak durmalısınız. Bu tür yiyecekler yerine antioksidan özelliğe ev sahipliği yapan taze meyve ve sebzeleri tüketebilirsiniz. Cilt esnekliğinin korunması adına su tüketimini artırmanız gerekmektedir. İşleme alacağınız bu uygulama aynı zamanda yeni cilt hücrelerinin üretilmesine olanak tanımaktadır. Bunu sağlamak adına günde 8 bardak su tüketmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda kafein içeren içeceklerden de uzak durmanız gerekmektedir.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu