Dekorasyon

Bebek Odası Dekorasyonu İçin 6 Pratik Fikir

Bebek Odası Dekorasyonu İçin 6 Pratik Fikir! Bebek bekliyorsunuz ancak odasını nasıl hazırlayacağınızı bilmiyorsanız ya da eksikleriniz varsa yazımıza mutlaka göz atın. Sizlere bebek odası dekorasyonu için 6 pratik fikir ile bebeğinizin odalarında harikalar yaratmanıza yardımcı olacağız.

Bebek Odası Dekorasyonu İçin 6 Pratik Fikir! Her anne baba dünyaya gelecek olan çocuklarının odasının mükemmel olmasını ister. Mobilya seçiminden renk seçimine kadar her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülüp araştırılır. Bizde bu yazımızda bebek odası dekorasyonu için pratik fikirler sunacağız.

Çocukluğunun Tüm Dönemlerini Geçirebileceği Bir Oda

Bebek odaları hazırlanırken genellikle çok sayıda ve rengarenk objeler kullanılır. Ancak bebek büyüdükçe ve çocukluk dönemine girdikçe bu objeler artık çocukların ilgisini çekmez ve çocuklar bu objeleri odalarında istemezler. Bu nedenle bebek odaları hazırlanırken bebeksi eşyalardan çok ileriyi düşünerek gerekli eşyaların kullanılması önem taşır.

Odanın Işık Alıp Almadığı Kontrol Edilmeli

Çocuk odalarında dekor kadar önemli olan bir konuda odanın ışık almasıdır. Bebek ve çocuk odalarının evin güney cephesinden seçilmesi gerekir. Güneş alan odalar loş olmaktan kurtulur.

Bebek Odası Dekorasyonu İçin 6 Pratik Fikir
Bebek Odası Dekorasyonu İçin 6 Pratik Fikir

Duvar Halılarından Uzak Durulmalı

Duvar halıları toz çeken eşyalardandır. Çocuklarımızı tozlu alanlarda uyutmak onlar için son derece zararlıdır. Bu nedenle çocuk ve bebek odalarında duvardan duvara halılardan uzak kalınmalıdır.

Çok Sayıda Saklama Dolabına İhtiyaç Var

Bebeklerin ve çocukların kıyafetlerinin her ay değişebileceği düşünülerse çok sayıda saklama dolabına ihtiyaç vardır. Tahmin edildiğinden daha fazla yer kaplayan çocuk kıyafetleri için eskisine ve yer açmak amacı ile saklama dolaplarına gereksinim duyulacaktır. Bu nedenle dekoratif saklama dolapları yaptırılarak eşyaların derli toplu muhafaza edilmesi de sağlanmış olacaktır.

Bebek Odalarına Yetişkinler İçin Koltuk Koyulmalı

Bebek ve çocuk odalarında dekor tasarımına eş değerde yetişkinler için koltuk bulundurulmalıdır. Özellikle puf koltuklar hem işlevsel olacak hem de bebek odalarında rahatlıkla dekora uygunluk sağlayacaktır. Bebeğinizi emzirdiğiniz esnada, ona kitaplar okuduğunuz sırada bir koltuğa ihtiyaç duyacaksınız.

Renk Seçiminde Sınırları Aşın

Erkek bebekler için mavi kız bebekler için de pembe en çok tercih edilen renklerdir. Ancak böyle bir sınırlayıcı davranışta bulunulması doğru değildir. Bebek odası dekoru yaparken klişeleşmiş düşüncelerden uzak durun.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu