Dekorasyon

Banyo Dekorasyonunda Aksesuarların Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Banyo Dekorasyonunda Aksesuarların Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Evlerde bir rahatlama mekanı olan banyolar, hoş bir dekor ister. Temiz, ferah bir banyo, eski zamanlardan itibaren kültürel olarak evin hanımının temizliğe ve düzene verdiği önemin de bir ölçütü olagelmiştir.

Banyo Dekorasyonunda Aksesuarların Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Banyo dekorasyonunda en az banyo mobilyaları kadar, banyo aksesuarlarının doğru seçimi de önemlidir. Banyonuzu aksesuarlar yoluyla kalabalık göstermeden oldukça şık dizayn edebilirsiniz. Banyo dekorasyonunda aksesuarlar nasıl kullanılabilir? Hangi aksesuarlarla banyo dekorunuzu zenginleştirebilirsiniz?

Banyoların Olmazsa Olmazları Banyo Setleri

Banyo setleri, sabunluk, klozet fırçası, diş fırça seti, çöp kovası gibi parçalara sahiptir. Banyo setinizi, hoş bir takım olarak alabileceğiniz gibi, birbirine uygun tarzda toplama da seçebilirsiniz. Banyo setinizi seçerken, banyo konseptinize uygun renk ya da desenler kullanmalı ayrıca porselen setlerin paslanmaz çelik setlerden daha hoş bir dekor yaratacağını unutmamalısınız. Banyonuz dar ise açık renk banyo setleri banyonuzda daha zarif bir etki bırakacaktır. Banyolarda sakinleştirici etkisiyle mor renk rahatlıkla tercih edilebilir. Mor konsepte sahip bir banyo setini, siyah mum ya da dekor ürünleriyle tamamlayabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonunda Aksesuarların Kullanımı Nasıl Olmalıdır
Banyo Dekorasyonunda Aksesuarların Kullanımı Nasıl Olmalıdır

Banyolarda Kirli Sepetleri

Banyonuzda bir köşeye atacağınız zarif tasarımlı, renk ya da desen tercihiyle banyo setinize de uyacak bir kirli sepeti hem hoş görünecek hem de banyonuzu düzeni tutmanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca çocuk sahibiyseniz, çocuklarınızın banyoyu daha eğlenceli görmesi için çocuklara özeli şirin tasarımlı bir banyo sepeti de düşünebilirsiniz. Banyo setine dek çok sade bir banyo dekorunu renkli bir banyo sepeti ile hareketlendirmek de elinizde.

Banyoların Rengi Köşe Rafları

Banyo köşe rafları, son zamanlarda metal ağırlıklı olmaktan çıktı. Artık cam köşe rafları revaçta. Banyoların ahşap mobilyaları ile daha da uyumlu olabilen ve seramik banyo setlerini rahatlıkla tamamlayan şık bir köşe rafında düzenle kaldırdığınız renkli havlular, araya attığınız birkaç küçül dekor ürünü yada mum banyonuzda harika bir dokunuş yapacaktır.

Banyo Halısı

Banyo halıları, banyolarda konsepti tamamlayan en güzel parçalardan birisidir. Banyo halıları,  tüm mobilya ya da aksesuarlardan sonra en son, kaliteli bir malzemeden banyo konseptine uygun renklerde özenle seçilmelidir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu