Teknoloji

Apple Watch Hakkında Merak Edilen Detaylar!

Apple Watch Hakkında Merak Edilen Detaylar! Apple Watch almayı planlıyorsanız; bu cihazla alakalı detaylı bilgileri yazımızda paylaştık. İşte Apple Watch hakkında merak edilenler..

Apple Watch Hakkında Merak Edilen Detaylar! Apple Watch almak isteyenlerin en çok merak ettiği detayları bu yazımızda sizler için ele aldık. Apple Watch’ın sağlık üzerinde bir etkisi var mı, su geçirir mi ve genel özellikleri gibi bir çok merak edilenlerin cevabı yazımızda..

Apple Watch Hakkında Merak Edilen Detaylar!
Apple Watch Hakkında Merak Edilen Detaylar!

Apple Watch Sağlığı Destekler Mi

Apple Watch, kandaki oksijen seviyenizden nasıl uyuduğunuza kadar her şeyi izlemenize izin verdiği için insanların sağlığına çok yardımcı olan bir cihaz. Bu akıllı saat, kandaki oksijen doygunluğunu ve elektrokardiyogramı ölçebilen sensörler sunar. Böylece zaman veya mekandan bağımsız olarak sağlığı hızlı bir şekilde izlemek için ilgili bilgileri sağlar.

Bu önemli sağlık işlevlerine ek olarak akıllı saat, kalp atış hızınızı izlemenizi kolaylaştıran bir uygulamaya sahiptir. Düzensiz bir nabız algılandığında sizi bilgilendiren bir uygulaması vardır. Öte yandan Apple Watch, Cycle Control uygulaması sayesinde adet döngüsü hakkında size bilgi veriyor.

Ayrıca zihinsel sağlık konusunda da faydalı özellikleri var. Apple akıllı saat size ifadeler ve animasyonlar aracılığıyla rahatlayabileceğiniz Mindfulness uygulamasını sunuyor. Son olarak, uyku kalitenizi artırabilecek programlar ve rutinler oluşturmak için uyku alışkanlıklarınızı izleyebilirsiniz. Uyumadan önce cihazı takmanız yeterlidir ve Apple Watch size raporu verecektir.

Apple Watch Su Geçirir Mi

Bir akıllı saate sahip olmanın faydalarını okuduktan sonra, Apple Watch’um su geçirmez olacak mı diye merak ediyor olmalısınız. Bilmeniz gereken ilk şey, birinci nesil Apple Watch’ların suya ve sıçramalara karşı dayanıklı olduğu, ancak suya daldırılması önerilmez. Öte yandan dalış veya su kayağı gibi aktiviteler için kullanılması önerilmez.

Yüzmek için tasarlanan Apple akıllı saatler 50 metreye kadar suya dayanıklıdır. Bunu farklı modellerinde de görebilirsiniz. Akıllı saatinizle duş alabilmenize rağmen, cihaza zarar verebilecek sabun, şampuan veya saç kremi ile temastan kaçınmanız önerilir.

Apple Watch SE Serisi Özellikleri

Apple Watch Series SE, kalp atış hızı ve düşme algılama gibi önemli uygulamalara sahiptir. Bu akıllı saat, 40 ve 44 mm kasalarıyla size konforlu bir deneyim sunuyor. Tasarım %100 geri dönüştürülmüş alüminyumdur ve aralarından seçim yapabileceğiniz renkler gümüş, altın veya uzay grisidir. Ayrıca, Retina ekranı Series 3’ten %30 daha büyüktür ve 64 bit çift çekirdekli işlemciye sahip S5 SiP yongası çok daha verimli performans sağlar.

 

 

 

 

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu