Anne-Çocuk

Anne Karnındaki Bebek Stresten Etkileniyor!

Anne Karnındaki Bebek Stresten Etkileniyor! Hamile olan kişiler streslerini kontrol altında tutmalı. Uzmanlara göre anne karnındaki bebek stresten etkileniyor.

Anne Karnındaki Bebek Stresten Etkileniyor! Gebelik döneminde annenin yaşadığı stresi anne karnındaki bebek hissedip bu durumdan etkilenebiliyor.

Annenin Stresinin Bebeğe Etkisi

Baktığınızda gebeliği rahat geçen kişilerin çocuklarının da stressiz olduğu görülür. Bu durumun nedeni anne karnındaki bebek stresten etkileniyor olarak gösterilir. Çünkü annenin yaşadığı her durumu bebek direkt olarak hissedecektir. Bu sebeple annenin gebeyken bebeği ile nasıl iletişim kurduğu, süreci nasıl geçirdiği önemlidir. Mutlu ve huzurlu bebekler dünyaya getirmek için gebeyken nasıl bir 9 ay geçirdiğinizin son derece önemli olduğunu bilmelisiniz.

Anne Karnındaki Bebek Stresten Etkileniyor!
Anne Karnındaki Bebek Stresten Etkileniyo

Bebeğin Hareketleri

Hamilelik sürecinde stresli olan annelerin bebeğin karında daha rahatsız edici hareketlere yol açması söz konusu olabiliyor. Bebeğin hareketlerinin sizi rahatsız etmesi, bebeğin çok hareketli olması sizin sakinliğiniz ile bir ölçüde dindirilebiliyor. Bu sebeple mutlaka hamile olan kişilerin sakin bir hamilelik geçirmek adına sakinliğini bebeğine yansıtması gerekiyor. Bebeğinizle olan  konuşmalarınızda ona hissettirmeniz gereken hiçbir sorun olmadığıdır. Bu sayede bebek rahatlayacak olduğundan anne stresi bebeğe yansır mı problemi yaşanmayacaktır. Hamile olan kişiler mutlaka bunlara dikkat ederek hareketlerini kontrol altına almaya çalışmalıdır.

Bebeğin Doğumu

Bebek doğumunun sorunsuz şeklide olması da direkt olarak annenin bebeğe olumlu etki bırakması ile olacaktır. Bu süreçte hem sizin hem de bebeğinizin doğuma hazırlanması son derece önemlidir. Sakin şekilde bebeğinizi doğuracak olduğunuza kendinizi inandırıp, bebeğinizin de bunu anlamasını sağlayabilirsiniz. Sakin geçirilen bir gebelik, spor yapılması, yürüyüşler ile bebeğe dinginlik kazandırılması sorunsuz bir doğum için de önemlidir. Bebeğin doğumunun kontrol altında olması, annenin de elindedir. Hamilelikte stres bebeği etkiler mi sorusunun yanıtı direkt evet olduğundan, hareketlerinizi kontrol ederek bu durumun önüne büyük ölçüde geçmeniz mümkün.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu