Dekorasyon

Akdeniz Tarzı Dekorasyon ve Doğanın Renklerinin Kullanımı

Akdeniz Tarzı Dekorasyonda Doğanın Renklerinin Kullanımı! Akdeniz tarzı bir dekorasyon da doğanın renkleri oldukça fazla kullanılır. Bu nedenle duvar renklerinde bej ve beyaz tonları kullanılırken mobilya ve aksesuarlarda mavi, yeşil ve sarımsı tonlar kullanılmaktadır.

Akdeniz Tarzı Dekorasyon da Doğanın Renklerinin Kullanımı! Mobilyalarda doğal ahşap ya da kamış tercih edilirken, döşeme ve perdelerde desenli ya da püsküllü kumaşlar kullanılıyor. Doğal malzeme kullanımının en önemli özelliklerinden biri olan Akdeniz tarzı dekorasyonda daha doğal bir hava yaratmak için taş, ahşap ve kamış detayları kullanılmıştır. Akdeniz tarzı dekorasyonda bir diğer önemli nokta ise ışık kullanımıdır. Akdeniz tarzı bir dekorasyonda genellikle oturma odasının aydınlık ve havadar olması tercih edilirken, yatak odaları genellikle karanlık ve kasvetli olur.

Ayrıca oturma odalarında desenli kumaşlar ve kilimler kullanılırken yatak odaları daha sade ve zarif detaylarla dekore edilmiştir. Akdeniz tarzı bir dekorasyonda bitkiler ve çiçekler her zaman önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle pencere pervazlarına ve balkonlara saksılar yerleştirilirken, masa ve raflara daima taze çiçekler yerleştirilir.

Akdeniz Tarzı Dekorasyonda Doğanın Renklerinin Kullanımı
Akdeniz Tarzı Dekorasyonda Doğanın Renklerinin Kullanımı

Akdeniz Tarzı Dekorasyonda Çiçekler ve Bitkiler

Akdeniz tarzı dekorasyonda beyaz, bej ve mavi tonları yoğun olarak kullanılmaktadır. Ayrıca bu dekorasyon türünde ahşap detaylar ve modern aksesuarlar da sıklıkla kullanılmaktadır. Akdeniz tarzı dekorasyonda çiçekler ve bitkiler de sıklıkla kullanılmaktadır. Büyük boy minderler, battaniyeler ve şallar da bu tarz dekorasyonlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bu eşyalar evi daha konforlu ve rahat hale getirir. Ayrıca fener, mum ve tütsü de Akdeniz tarzı dekorasyonda sıklıkla kullanılmaktadır. Bu eşyalar evde daha romantik bir hava yaratır. Akdeniz tarzı bir dekorasyonda duvarların renkleri oldukça önemlidir. Duvarlarda bej, mavi ve beyaz tonları kullanılmıştır. Mobilyalar çoğunlukla açık renklerdedir. Dekorasyonda kullanılan kumaşlar da parlak renklerdedir. Amaç, sıcak ve huzurlu bir atmosfer yaratmaktır. Ayrıca Akdeniz tarzı dekorasyon çiçekler ve modern aksesuarlar ile sıklıkla tercih edilmektedir. Ahşap detaylar da dekorasyonda kullanılmaktadır. Büyük boy kırlentler de mobilyalarda kullanılmaktadır. Bu sayede daha konforlu ve rahat bir ortam sağlanır. Duvarlarda, mobilyalarda ve kumaşlarda açık renklerin kullanılması dekorasyonda ferahlık hissi sağlar. Ayrıca açık renklerin kullanılması ağırlık hissini ortadan kaldırarak daha huzurlu ve dingin bir atmosfer oluşmasını sağlar. Akdeniz tarzı dekorasyonda kullanılan mobilyalar çoğunlukla ahşaptır. Amaç doğal ve sıcak bir atmosfer yaratmaktır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu