Dekorasyon

Ahşap Mutfak Modelleri ve Dekorasyon Önerileri

Ahşap Mutfak Modelleri ve Dekorasyon Önerileri Nelerdir? Sadelik ve şıklığın simgesi olan ahşap mutfak oldukça tercih edilen modellerin başında gelmektedir. Ahşabın doğal oluşu insanlara her zaman bir sıcaklık verdiği için de sıkça tercih edilmektedir. Bizde bu yazımızda ahşap mutfak modelleri ve dekorasyon önerilerini sizler için ele aldık.

Ahşap Mutfak Modelleri ve Dekorasyon Önerileri Nelerdir? Beyaz ve renkli mutfak modelleri son zamanlarda ahşap modellerin yerini almış ve modern mutfak tasarımı olarak bu renklerin ağırlıklı kullanıldığı tasarımlar öne çıkmaktaydı. Ancak ahşap mutfak modelleri geri dönüyor ve tıpkı bir dağ evi havasını yansıtıyor. Mutfak dekorasyonu yapılırken mutfağın işlevsel olarak kullanılması göz önüne alınmalı ve kişilerin de mutfakta bulundukları anda kendilerini huzursuz hissetmelerine neden olan hiçbir detaya yer verilmemesi önemsenmelidir. 80 ve 90’lı yıllarda sıklıkla tercih edilen ahşap mutfak tasarımları günümüzde de yeniden mutfak dekorasyon çalışmalarının izlediği yönde seyir ediyor.

Ahşap Mutfak Modelleri ve Dekorasyon Önerileri
Ahşap Mutfak Modelleri ve Dekorasyon Önerileri

Ahşap Mutfak Dekorasyonları

Kahverengi ahşap mutfak dekorasyonlarında her daim öne çıkan renk olmaktadır. Dolaplardan, yemek masasına ve sandalyelere kadar her bir detayda ahşabı andıran renk bütünlüğünün sağlanması çabası vardır. Bu tür mutfaklara daha çok dağ evlerinde rastlanılır. Fakat ahşap mutfak dekorasyonları zaman zaman dağ evleri dışında da tercih edilen dekorasyon çalışmaları olmuştur. Kahverenginin koyu bir renk olmasından dolayı bu tür dekor çalışmalarında muhakkak aydınlatma sistemlerinden en iyi şekilde faydalanılması gerekecektir. Spot lambaları veya sarkan lamba çeşitleri ile dekorasyona farklı bir atmosfer katılabilir. Kahvenin açık tonlarından da yararlanılabilir ve daha ferah alanların oluşturulmasına yön verilebilir.

Ahşap Dekoratif Mutfak Rafları

Eğer mutfağınız geniş alanlı olarak inşa edilmiş ise depolama alanı olarak çok sayıda büyük mutfak dolaplarını kullanabilirsiniz. İhtiyaca göre dolapların çoğalmasını sağlayabilirsiniz. Ancak mutfağınız bu gibi dolapların yapımına el vermiyor ise ahşap dekoratif mutfak rafları yaptırarak zeminden yer açabilir ve dolapların alanı kısıtlamamasını sağlamış olursunuz. Eski dönemlerde çoğunlukla rastlanılan mutfak rafları dekoratif unsurlar altında tasarlandığında modern mutfak iç dizaynının elde edilmesi son derece mümkündür. Ayrıca mutfağınıza bu tasarımlar alışılmışın dışında farklı bir atmosfer kazandırır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu