MODA

Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli, Nelere Dikkat Edilmeli?

Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli, Nelere Dikkat Edilmeli? Bir kadının güzel görünmesi için kendi vücut tipini bilmesi ve vücut tipine uygun kıyafetler seçmesidir. Eğer kadınlar ne kadar bakımlı olurlarsa olsun kendine yakışan kıyafetleri seçemezse istedikleri kadar güzel görünemezler.

Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli, Nelere Dikkat Edilmeli? Bu nedenle kadınların kendine yakışır doğru kıyafetleri bulabilmesi için önce vücut tiplerini iyi bilmeleri gerekmektedir ve kıyafetlerine de ona göre seçmelidir. Kadınlarda 3 tip vücut tipi vardır. Bunlar elma vücut kum saati vücudu ve armut tipli vücutlardır.

Elma Tipi Vücuda Sahip Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Elma tipine sahip vücutlarda genellikle üst beden alt bedene göre daha geniştir. Yani elma vücutlu kadınlar daha geniş omuzlara sahipken daha zayıf bacaklara sahiptir. Bu nedenle elma vücuda sahip olan kadınlar üst bedenleri genellikle alt bedenlerine göre daha geniş olacağından dikkatleri bacaklara çekmelidir. Bu nedenle elma vücuda sahip kadınlar kısa şortlar, dar pantolonlar ve pileli etekler giymelidir. Ayrıca crop toplar ve kolsuz bluzler de vücudunuzun daha dengeli ve güzel görünmesini sağlar.

Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli, Nelere Dikkat Edilmeli
Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli, Nelere Dikkat Edilmeli

Armut Tipi Vücuda Sahip Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Armut tipi vücuda sahip kadınlarda üst beden dar alt beden ise daha geniştir. Armut tipi vücuda sahip olan kadınlar üst bedenleri daha dar olacağı için geniş kol detaylı t-shirtler ya da karpuz kollu bluzlar kullanabilir. Gene oversize bluzlarda bu vücut tipine sahip olan kadınlara çok yakışır. Ayrıca geniş alt bedeni de kapatarak daha hoş ve güzel bir görünüme sahip olurlar.

Kum Saati Vücuduna Sahip Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Kum saati vücuda sahip olan kadınlar aslında çok şanslıdır. Çünkü hem üst bedenleri hem de alt bedenleri birbirine orantılıdır. Bu nedenle belki de en rahat kıyafet kombinlerini onlar yapabilir. Kum saati tipi vücuda sahip olan kadınlar yüksel bel pantolonlar, vücudu saran elbiseler ve V yaka kazaklar ya da bluzla giyebilir. Ayrıca vücutları orantılı olduğu için düşük yaka vücudu saran günlük ya da abiye kıyafetlerde kum saati vücuda sahip kadınlar için idealdir.

Vücut tipinizi bilmeniz ve kıyafet seçimlerini ona göre yapmanız hem kıyafetinizin daha çok yakışmasını sağlar hem de sizin daha güzel görünmenizi sağlar.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu