Güzellik

Uzun Ve Sağlıklı Kirpiklere Kavuşma Yolları

Dikkat çeken çarpıcı gözlerin, kadınsı görünüşün önemli bir özelliğini oluşturmasını sağlayan kirpikler, güzelliğin en önemli detaylarındandır. Dikkat edeceğiniz birkaç küçük ayrıntı ile sağlıklı ve uzun kirpiklere kavuşmak hayal değil. Uzun zamandan beri, kirpiklerin yoğun ve sağlıklı bir şekilde olması, tüm dünyadaki kadınların arzuları arasında olmuştur. Bu durumda, küresel kozmetik pazarlarında takma kirpik markalarının oldukça fazla bir şekilde olmasıyla görülmektedir. Ancak, kendi sağlıklı kirpiklerinizin size yetecek kadar doğal yollarda uzatıp gürleştirmek elinizde olduğu için, bunları kullanmanıza gerek yoktur.

Kirpiklerin büyümesi birçok faktöre bağlıdır. Şüphesiz, genetik önemli bir rol oynamaktadır. Tıbbi koşullar, göz makyajının yanlış kullanımı ve göz bakımında ihmal, kirpiklerin kalitesini ve yoğunluğunu etkileyen diğer faktörlerdir. Bazı faktörler sizin kontrolünüzde olmayabilir, ancak başkaları üzerinde istenen sonucu verebilir. Kirpiklerin sağlıklı büyümesini kolaylaştırmak için aşağıdaki yolları izlemeniz yeterli olacaktır.

Kirpiklerin Sağlıklı ve Uzun Olması İçin En Basit Ama En Etkili Doğal Yolları Seçelim:

Kirpiklerinizi Masaj:

Sağlıklı kirpiklere kavuşmak için bu doğal yolu düşünmemiş olabilirsiniz. Göz kapaklarını dairesel hareketlerle yavaşça masaj yapın. Masaj, göz kapaklarındaki kan dolaşımını artırır ve sonuç olarak kirpiklerin büyümesini hızlandırır. Zeytinyağı, ya da Shea yağı ile günlük 5-7 dakika masaj yapmak istediğiniz sonucu verecektir.

Hint Yağı Uygulayın:

Hint yağı, oldukça büyük bir folikül uyarıcısıdır ve doğal olarak saçları uzatmak için kullanılır. Kirpiklerin yoğunluğunu arttırmak için, uyumadan gitmeden önce Hint yağını temiz bir maskara fırçası veya pamuklu çubukla nazikçe kirpik diplerinize uygulayabilirsiniz. Hint yağına birkaç damla E vitamini yağı eklenmesi daha iyi sonuç verecektir. Ertesi sabah ılık su ile kirpiklerinizi temizleyin.

Zeytin Yağı Uygulayın:

E Vitamini ve Oleik asit açısından zengin olan zeytinyağı, güzellik amaçlı tedavilerde kendisine bir dizi yer bulmaktadır. Sağlıklı kirpiklerin büyümesi için etkili ve doğal bir yoldur. Temiz bir maskara fırçası veya pamuklu çubuk alın ve ılık zeytinyağına batırın. Yağ özellikle ılık olmalıdır. Yağı yukarıda belirtilen gibi aynı şekilde kirpiklere ve kirpik diplerine uygulayın. Kirpiklerinizde bir gece bırakın ve ertesi sabah ılık suyla durulayın.

Yağ Karışımı Kullanın:

Bir çay kaşığı zeytinyağı ve Hint yağını eşit miktarlarda karıştırın. Maskara fırçasının yardımıyla, gece uyumadan önce rimel fırçasını nazikçe kirpiklerin üzerine uygulayın. Sabah kirpiklerinizi ılık suyla yıkayın. Bu uygulama iki yağın da faydaları sayesinde, oldukça hızlı ve yoğun şekilde kirpik büyümesi ile sonuçlanacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı Deneyin:

Aşırı rimel kullanımı ve doğru bir şekilde çıkarılmaması, kirpiklere ciddi zararlar verir. Hindistan cevizi yağı bu duruma büyük bir kurtarıcı olur ve ayrıca kirpiklerin daha da büyümesini kolaylaştırır. Bu yağ, sağlıklı hücre büyümesine yardımcı olan bir dizi orta zincirli yağ asidi içerir. Sonuç olarak, kirpiklerin büyümesini kolaylaştırarak foliküllere nüfuz eder. Bu yağı gece kirpiklerinize pamuklu çubukla uygulayın. Ertesi sabah soğuk su ile durulayın.

Yeşil Çay Kaynatın Uygulayın:

Yeşil çay kullanmanın en önemli faydası, vücudumuzda DHT (Dihidrotestosteron) üretimini engellemesidir ki bu da saçların büyümesine büyük bir engel teşkil eder. Dahası, yeşil çay kan dolaşımını teşvik eder ve kirpiklerin büyümesini kolaylaştıran sürekli bir besin akışı sağlar. Her zaman yaptığınız gibi yarım fincan yeşil çay demleyin. Demlenip soğutulmuş yeşil çayı pamuklu çubuk yardımıyla kirpiklere ve kirpik diplerine uygulayın. Alternatif olarak, kirpiklerin üzerinde soğutulmuş yeşil çay poşetleri 5-10 dakika bekletilebilir. Yeşil çay poşetleri sadece kirpiklerin büyümesini teşvik etmekle kalmayacak, aynı zamanda kan dolaşımını düzenleyerek göz çevresi bakımı da yapacaktır.

Petrol Jeli Kullanın:

Petrol jeli kirpikleri doğal olarak büyütmek için bir başka kullanışlı yoldur. Kullanımı oldukça kolay olan petrol jeli, ayrıca iyi bir nemlendiricidir. Kirpik diplerinin daha uzun ömürlü ve daha hızlı uzamasına izin vererek nemlendirir. Bir göz kalemi ucu alın ve kirpiklerin tabanı boyunca ince bir petrol jeli uygulayın. Petrol jelinin gözünüze değmemesine dikkat edin. Ayrıca petrol jelini kirpiklere parmak uçlarınız ile hafifçe değdirebilirsiniz. 2-4 hafta içinde sonuç alacaksınız.

Limon Kabuğu Kullanın:

Bu uygulama öncesinde birkaç gün hazırlık gerektirir. Bir limon kabuğunu bir küçük şişe zeytinyağının içine ekleyin. Bir hafta kadar bekleyin, bu süre boyunca limondan gelen yağ serbest hale gelip zeytinyağına karışacak. Ayrıca bu yağın kan dolaşımını artırdığı bilinmektedir. Uyumadan önce bu karışımı kirpik diplerinize sürün ve ertesi gün ılık su ile yıkayın.

Kirpiklerinizi Düzenli Olarak Fırçalayın:

Garip gelebilir fakat fırçalama kirpikleri kirden arındırarak, gözenekleri temizlemeye yardımcı olur. Hatta foliküllerin daha iyi besin almasını sağlayarak dolaşımı artırır. Yumuşak bir kirpik fırçası alın ve üzerine birkaç damla E Vitamini yağı dökün. Sonra kirpikleri yukarı doğru birkaç dakika boyunca yavaşça fırçalayın. Bunu düzenli olarak yapın ve kısa zamanda farkı görün.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu