MODA

Ufak Tefek Cinayetler’in Entrikalarla Dolu Kadını Merve Aksak Stili

Türk televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en iddialı dizilerinden Ufak Tefek Cinayetler kadınları tarzları ile de dikkat çekiyor. Lüksün ve ihtişamın içinde, her zaman entrika dolu bir hayat onun ki! “O iş bende Tatlım” repliği ile hafızalara kazınan Merve Aksak’tan bahsediyoruz. Kafasında dolaşan tilkilerin bir an bile durmadığı, kocasını kaybetme pahasına entrikalarından vazgeçmeyen Merve Aksak stiline gelin hep birlikte göz atalım…

Türk televizyonlarındaki yılan eksikliğini ihtişamı, hırsı ve ihtirası ile bir anda kapatıveren Merve’nin hışmından Allah herkesi korusun. Sarmaşık Sitesi’nin yılan kadını Merve Aksak’ı malum Aslıhan Gürbüz canlandırıyor. Her ne kadar kötü karakter olsa da birçok kişinin gönlüne taht kurdu bile. Hele o bir cinayet işlemeden önce yaptığı cheesecake yok mu, bir de eserine öyle bir bakışı var ki, insan ister istemez, onu alacak zavallıya üzülüyor.

Kocasından Çok Çiçeklerine Aşık

Merve malum lüks hayatı seviyor. Hatta, kocasından çok evine, çiçeklerine, bahçesine ve konumuna aşık desek yanlış olmaz. Topuklu ayakkabılarını giyiyor, makyajını yapıyor ve kendini bahçesine atıp çiçek yaprağı temizliyor. Merve dizide kötü bir karakter olmasına rağmen hep canlı renkler giydiriliyor, bu da bana göre biraz itici duruyor. Mesela dizinin Meleği olarak gördüğümüz Oya, donuk pastel renklerle boy gösterirken Merve ise bütün cadılığı ile turuncular, allar morlar giyiyor. Bir de hep tek renk kombin mi olur, gerçekten gına geldi.

Kötülüklerini Hepimiz Sevmeye Başladık

Ne kadar kötü görünse de Merve’ye kızamıyoruz değil mi? Çünkü hepimizin içinde kendi çıkar ve hırslarımız için mücadele eden bir Merve yatmıyor değil. Zaten artık o dizilerde mükemmel insan portresi de biraz sıkmaya başladı. Biz de artık Merve’nin smoothieli, pırlantalı ve Raşeeell diye bağırmarlı kötülüklerini sevmeye başladık.

Karakterin İddiası Kıyafetlere de Yansımış

Merve, dizinin en iddialı karakterlerinden biri. Bu durum onun kıyafetlerine de yansımış. Mesela bizim yataktan kalkıp gözlerimizi ovuşturduğumuz saatte, Merve kocaman küpeleri, maşalı saçları ve parıltılı elbiseleri ile Mila’ya yumurta yediriyor. Aslında bazen Merve karakteri çok abartı gibi geliyor, bazen ise çok uyumlu. Fakat yine de demode bir yanı var bu kadının.

Paltolar Bile Şıkırtılı

Merve’de insan! O da üzülüyor, kırılıyor, ama bunların hiç birini dışarıya yansıtmıyor. Çünkü O Merve Aksak, onun güçlü bir kabuğu var. Paltolarından bile şıkırtı atan bu kadının aslında pamuk gibi bir kalbi var demek isterdim ama ne yazık ki yok J.

Merve Reis’ten Alınacak Çok Ders Var

Merve’nin manipüle edebilme gücü gerçekten de insanı hayran bırakacak cinsten. O Sarmaşık Sitesi’nde herkes bu kadın gak dese inanıyor. Galiba biz kadınların Merve Reis’ten alacakları çok ders var!

Bahçe Sularken Bile Asil

Aslıhan Gürbüz, bu karaktere öyle bir oturdu ki, kadın bahçe sularken bile asil görünmeyi başarıyor. Normalde bu kadar doğal olan bir kadının bu karakteri başarılı bir şekilde oynaması da alkışlanacak bir durum.

Şıkır Şıkır Elbiselerin İçinde Hep Bir Plan Bir Oyun

Merve, en sakin göründüğü anlarda bile hep bir oyun, hep bir plan peşinde. Mesela şıkır şıkır payetli elbisesini giymiş, koltuğuna oturmuş dergi okuyor, ama o sırada kafada dolaşan tilkilerin kuyrukları birbirine değmiyor.

Tombul Ama Seksi

Merve’yi şişman bulanlar var ama bence gayet seksi bir kadın. Ne o öyle Pelin ve Oya sopa gibi. Kadın dediğin Merve gibi olmalı, biraz ele gelmeli.

Sünepelere Hiç Tahammülü Yok!

Merve’nin o sünepelere tahammül edemeyen hallerini ben de gayet iyi anlıyorum, bence saklamayın, bir çoğunuzun içinde de bir Merve var. Ufak Tefek Cinayetler dizisi zaman zaman saçmalasa da Aşk-ı Memnu’dan bu yana Twitter’da ilk kez bir dizi izlenirken tüm timeline bir oluyor. Bunun en büyük nedeni de Merve Aksak, yoksa diğerleri çok da çekilmez.

Siyahların Sultanı Merve Aksak!

İşler ne zaman kötüye gitse, ne zaman hain planlar gün yüzüne çıksa, Merve bir intikam öncesi sessizliğe bürünse siyah elbiseler de ortaya çıkıyor. Yapılı saçlar, büyük pırlantalar ve Merve’nin endamı birleşiyor.

Bundan sonrasında dizide neler yaşanır bilinmez ama Merve, Oya ve Serhan ilişkisini öğrenirse daha çok can yakar gibi!

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu