Dekorasyon

Terasınız İle Kendinize Bir Dünya Yaratın

Eğer bir terasınız var ve terasınızı güzelleştirmenin yolunu arıyorsanız şuan da tüm bunları öğrenmeye başlayabilirsiniz. Oturduğunuz ev terası olan bir ise öncelikle çok şanslı olduğunuzu söylemek isterim. Bahar ve yaz mevsimin de vaktinizi artık evin içerisin de değil de terasınız da geçirmek istiyor olabilirsiniz. Terasınız da vakit geçirirken aynı zaman da çok güzel bir ortama sahip olmanın huzurunu da yaşamak istiyorsanız birkaç ufak ekleme ve aksesuarlar ile kendinize o huzurlu ortamı sağlayabilirsiniz. O zaman şimdi terasınızı daha güzel bir hale getirmek için neler yapabilirsiniz onları inceleyelim.

Çiçekler Büyük Yardımcınız

Bulundukları her ortama enerji, ferahlık ve renk katan çiçekler mutlaka sizin terasınızda da bu etkileri yaratacaktır. Kendinizi huzur ve enerji dolu bir teras yaratmak istiyorsanız işe ilk önce mutlaka çiçeklendirmeden başlamalısınız. Hem küçük saksı hem de büyük saksı bitkilerinden terasınızın büyüklüğüne göre tercih ederek kullanabilirsiniz.

Beyaz ağırlıklı bir terasa sahip olmak istiyorsanız saksı tercihlerinizi beyaz renkten yana çiçeklerinizi canlı renklerden yana tercih edebilirsiniz. Bol bol büyük yeşil saksı bitlileri tercih edersiniz terasınız çok fazla enerji dolu bir teras olacaktır. Büyük beyaz saksılar tercih ederseniz terasınızın olduğundan biraz daha büyük ve ferah bir görünüme sahip olmasını da sağlayabilirsiniz. Eğer komple duvar örülü bir teras değil de demir korkulukları olan bir terasınız var ise bu demirlere balkon saksılarından asarak, metal demir görüntüsünden kurtulabilirsiniz. Özellikle bu sezon çok moda hasır saksılardan alarak yeşil bitliklerinizi bu saksılar ile uyumlu şekilde tasarlayabilirsiniz. Böylelikle hem terasınız daha modern bir görüntüye kavuşacak hem de çiçeklerin enerjisi ile oldukça huzur dolu bir ortam olacaktır.

Gölgelikler ile Başka Bir Hava Yakalayabilirsiniz

Eğer terasınız binalar arası kuytuda kalmıyor, hava durumuna göre güneş ya da rüzgardan çok fazla nasibini alıyorsa mutlaka gölgeliklerden yardım almalısınız. Hem sizi güneşten ve rüzgardan kurtarmaya yarayan gölgelikler terasınızı da dekorasyon açısından büyük bir etki edecektir. Büyük şemsiyeler tercih edebileceğiniz gibi dekoratif bir şekilde terasınızın üzerini kapatmayı da tercih edebilirsiniz. Ferah bir ortam oluşturmak istiyorsanız şemsiye tercihinizi büyük beyaz ya da bej renginde tercih edebilirsiniz. Eğer terasınız da bir ege havası oluşturmak istiyorsanız da mavi beyaz çizgili şemsiyeler bu konuda size büyük yardımcı olacaktır.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu