MODA

Stil Sahibi Kadınların Özellikleri Nelerdir?

Stil Sahibi Kadınların Özellikleri Nelerdir? Stil sahibi olmak, modayı kendi tarzına uygun biçimde yorumlamakla olur. Trend parçaları şık kombinlerle bir araya getirerek kullanmak modayı yakından takip etmektir.

Stil Sahibi Kadınların Özellikleri Nelerdir? Stil sahibi kadınlar ise modadan ilham alarak gittikleri her yerde farklı görünümleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarırlar. Hatta ünlüler dünyasında öyle stil sahibi kadınlar vardır ki onlar modayı değil moda dünyası onları takip eder. Belli bir giyim tarzına sahip kadınlar, bunu nasıl başarıyorlar gelenin hep birlikte inceleyelim.

Modadan İlham Alırlar

Giyim tarzları ile farklılık yaratan kadınlar , modayı yakından takip ederler. Amaçları gardı-roplarını trend parçalarla doldurmak değil, modadan ilham almaktır. Tarz sahibi kadınların ilhamı yalnızca moda dünyasından gelmez. Onlar yaptıkları araştırmalardan, aktivistlerin hayatlarından, yöresel pazarlardan, şık kadınlardan, her şeyden önemlisi de kendi zevklerinden ilham alırlar.

Stil Sahibi Kadınların Özellikleri Nelerdir
Stil Sahibi Kadınların Özellikleri Nelerdir

Bedenlerini Tanırlar ve Ortama Göre Giyinirler

Stil sahibi kadınlar, vücuda göre giyinmesini çok iyi bilirler. Kendilerine neyin yakılıp yakışmayacağı konusunda farkındalıkları vardır. Vücut tiplerine uygun kombinler oluşturmaya çalışırlar. Yakışanı ve kendi tarzlarını yansıtanı giyerler.

Stil sahibi kadınların kombinlerini giyecekleri yer, tarzlarına ilham verir. Onlar gecede ayrı, sokakta ayrı şık olmayı başarırlar. Bir kombini farklı aksesuarlarla farklı mekanlara da rahatlıkla uyarlayabilirler. Stillerinden vazgeçmeden, özel günler için farklı parçalar denemekten korkmazlar. Abiye elbiselerin göz kamaştırdığı bir ortamda, onları kendine has tarzlarıyla dikkat çekerken bulabilirsiniz.

Mağaza Mağaza Dolaşmayı Severler

Stili olan kadın birkaç marka ya da mağazada takılı kalmaz. Farklı marka ve giyim reyonlarından kendilerine uygun parçaları bulabilirler. Pazar alışverişlerinde de onları, aklımdaki parçayı ararken bulmak olasıdır.

Alışverişlerini bilinçli yaparlar. Bir kenarda dursun mantığı ile değil, “bu kıyafet beni yansıtıyor” diyerek ürün alırlar. Kombineleri için çoğunlukla akıllarında bir parça olur ve alışverişlerinde o parçayı ararlar.

Kat Kat Giyinmekten ve Karıştırmaktan Hoşlanırlar

Tarz yakalamış kadınlarda tek tip ve tek parça kıyafetler yerine kat kat kombinler görürüz. Gömlek üzerine yelek, askılı penye üzerine derin yakalı crop, gömlek üzerine salaş bir crop giyerek farklılık yaratabilirler. Renklerde ve modellerde karıştırmayı severler. Uyumsuz renkleri dahice bir araya getirebilirler. Çarpıcı parçaları ustalıkla bir arada kombinlerler.

Tarz sahibi kadın olmak çok da zor değil ancak biraz zaman ve özgüven istiyor.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu