Dekorasyon

Oturma Odalarına Şıklık Katacak Dekorasyon Fikirleri

Oturma Odalarına Şıklık Katacak Dekorasyon Fikirleri Nelerdir? Evde gün içinde en çok zaman geçirilen mekanlardan biri de oturma odaları. Bu nedenle oturma odası tasarımının bireylerin konfor beklentisini karşılaması istenir.

Oturma Odalarına Şıklık Katacak Dekorasyon Fikirleri Nelerdir? Oturma odalarında yenilik ya da küçük dokunuşlar yapmayı düşünenler, oturma odası dekorasyon fikirleri araştırıyor. Bizde bu yazımızda konuyla ilgili merak edilenleri sizler için ele aldık.

Duvar Kağıtlarını Deneyin

Duvar kağıtları dekorasyonda moda halini aldı. Farklı desenleri ve renkleri ile mekanlara modern bir görünüm katan duvar kağıtlarından yararlanabilirsiniz. Çocuk odalarını duvar kağıtları ile sevimli bir atmosfere bürürken, oturma odanızda çalışma köşenizin bulunduğu alanda yatıştırıcı bir renge sahip duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Minimalist ve çok sade bir mutfak dekorunu renklerin de olduğu geometrik desenli duvar kağıdı ile hareketlendirebilirsiniz.

Oturma Odalarına Şıklık Katacak Dekorasyon Fikirleri
Oturma Odalarına Şıklık Katacak Dekorasyon Fikirleri

Geniş Odalarınızı Bölümlere Ayırın

Geniş ve ferah bir oturma odanız varsa, çok işlevli bir mekan haline getirebilirsiniz. Odanızın merkezi bölgesine oturma alanını alırken, bir kısmını da okuma bölümü, çalışma alanı olarak tasarlayabilirsiniz. Açık renk salon takımlarınızla renk dengesi yaratmak için koyu renk tasarımlı bir kitap okuma köşesi, salonunuzda hoş bir dekor yaratacaktır. Geniş kapalı balkonunuzda çocuk oyun salonu, balkonunuzda oturma ve çalışma köşesi, yatak odanızda yaratacağınız hobi köşesi gibi fikirlerle evlerinize farklılık katabilirsiniz.

Eklektik Stilden Güç Alın

Farklı dekorasyon akımlarını bir araya getirmek oldukça şık dekorlar oluşturuyor. Minimalist bir tarzla otantik dokunuşlar yapabilir, country ev dekorunuzu egzotik kilimlerle zenginleştirebilirsiniz. Geleneksel bir yaklaşımla dizayn edeceğiniz salonunuza modern bir şömine katarak eklektik bir tarz yakalayabilirsiniz. Tamamen rustik biçimde dekore ettiğiniz oturma köşenizde çiçek desenleri ve su yeşili tonları ile country tarzını çağrıştırmak da harika bir fikir.

Feminist Tarzla Odalarınıza Şık Dokunuşlar Yapın

Fenimen bir tarzla dizayn edeceğiniz oturma odanızı severek kullanabilirsiniz. Kadınlar için feminist dekorlar; pembenin tonları, şık ve sevimli objeler, Country tarzı anımsatan çiçekli perdeler, ince hatlara sahip ve zarif mobilyalarla rahatlıkla sağlanabilir. Feminist vurgulu galeri duvarları da oturma odalarınızda farklı bir etki yaratacaktır.

Su Yeşili ile Parlak Sarıyı Bir Arada Kullanın

Doğala dönüş akımı mobilya ve dekorasyon dünyasına su yeşili ve parlak sarı gibi tonları da kattı. Evlerde doğanın rengi yeşil ve sarının tonları bir arada şık tasarımlar olarak karşımıza çıkıyor. Su yeşili mobilya takımı ile dizayn edeceğiniz oturma salonunuza sarı ve kısa perdelerle renk katabilirsiniz. Canlı ve göz alıcı bir renk olduğu için sarıyı su yeşili içinde az ve küçük formlarla kullanmalısınız. Siyah ve koyu bir dekorda su yeşili ve büyük parçalar içine küçük parlak sarı dekor ürünleri atabilirsiniz.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu