Güzellik

Koltuk Altı Kararmasına Doğrudan Etki Yapan Yöntem ve Maskeler

Koltuk Altı Kararmasına Doğrudan Etki Yapan Yöntem ve Maskeler Kış mevsiminde raflara kaldırılan tişört ve kısa kollu elbiseler yazın gelmesi ile beraber tekrarçıkarılmaktadır. Fakat koltuk altındaki kararmalar, sizi şıklığınızdan edebilir.

Bu sorun, yanlış ağda veya epilasyon işlemleri, iltihap, ter veya aşınma gibi nedenler ile ortaya çıkar. Epilasyon sonrasında zamanla oluşan kararmalar, kötü bir görünüme sahip olduğu için kısa kolludan ziyade sürekli kararan bölgeyi saklama ihtiyacı hissetmenize neden olur. Bu hissin oluşmaması için evinizin rahatlığında uygulayabileceğiniz birkaç doğal yöntemi çözüm olarak kullanabilirsiniz.

Doğal Maske Tarifi

Bu yöntemler, antik mısırdan bu yana uygulanan etkisi kanıtlanmış ve günümüzde hala kullanılan yöntemlerdir. Sırası ile bu yöntemlerden bazıları;

– Kil kürü;

+ 2 tatlı kaşığı beyaz kil + 1 yemek kaşığı kayısı yağı + Yarım çay kaşığı çay ağacı yağı + Bir tatlı kaşığı tatlı badem yağı Tüm bu malzemeleri homojen bir karışım oluncaya dek karıştırıp krem kıvamına getirin. Boş bir krem kutusunda muhafaza edeceğiniz bu karışımı bu oranları baz alarak arttırıp tüketebilirsiniz. Her duştan 20 dakika önce temiz ve kuru olan koltuk altına sürüp bekletin. Bekleme süresinin ardından durulayınız.

– Karbonat Kürü;

+ 2 yemek kaşığı karbonat ve birkaç damla limon suyunu karıştırın. Topak topak, pütür pütür bir karışım elde edin. Daha sonra bu karışım ile koltuk altını ovup durulayınız. Her duş öncesi yapılabildiği gibi haftanın her günü de yapılabilir. Bu kür en kısa zamanda koltuk altını bembeyaz yapar. Ayrıca bu kürü günlük olarak yaptığınız taktirde daha kısa zamanda verim alır, yaz aylarında oluşan aşırı ve kokulu terlemenin de önüne geçebilirsiniz. Doğal ve kokusuz bir deodorant gibi düşünün. Tamamen aynı etkiyi sağlayacaktır. Bir taşla iki kuş hesabı.

– Limon Kürü;

Ağda veya epilasyon sonrası tüylerin hem geç çıkması hem de koltuk altlarında kararmanın önüne geçmek için en sık kullanılan ve en çok bilinen uygulamadır. Günlük olarak uygulanabilir. Eğer dilerseniz deniz tuzu, Kil, banyo pudrası vb gibi doğal ürünler ile karıştırarak maske olarak da kullanabilirsiniz. Yaklaşık 30 saniyelik bir yanmaya katlanmak dışında herhangi bir yan etkisine rastlanmamaktadır.

– Yumurta kabuğu kürü;

Yemek veya tatlı yaparken kullandığınız yumurtaların kabuğunu atmayın. En büyük sıkıntınıza çare olarak kullanabilirsiniz. Yaklaşık 3-4 yumurta kabuğunu havanda toz haline gelinceye dek dövün. Daha sonra bu yumurta kabuğunun toz haline, + 3 damla limon + Bir tatlı kaşığı buğday yağı Ekleyerek koltuk altına masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 15 dakika bekletin ve durulayın. İki günde bir tekrar edeceğiniz bu kür ile yaklaşık iki ay içinde gözle görülür etkin bir sonuç elde edebilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu