Yaşam

Kadını Anlama Yolları ve Kadın Dili

Bir kadın yapısı gereği dünyaya gelen en hassas varlıktır. Kadının dilinden anlayan bir erkeğin hayatı tam bir zevktir ve eğlenceli. Eğer bir erkek kadın dilini bilmiyorsa erkeğin tabiriyle hayatı kararabilir. Bu yüzden bir erkek hayatında dahil ettiği insanla mutlu olmak istiyorsa öncelikle kadın dilinden anlaması gerekmektedir. Burada kadının dilinden yani bir kadını anlama yollarından bahsedecek olursak özellikle bir erkeğin aşağıda sıralayacağımız maddeleri çok iyi okuması ve hayatına mümkün olduğunca uygulamaya koyması gerekir. İşte siz erkeklere kadın dilini anlamanın birkaç tüyoları;

Kadın Nasıl Anlatır?

Bir kadın genellikle size söyleyeceklerini direkt olarak değil dolaylı olarak söyler. Sözün doğrusunu ise sizin anlamanız bekler. Bunun nedeni ise kadının alacağı red cevabında kırılmak istememelerinden kaynaklanır.

Annelik duygusuyla donanımlı bir kadın konuşamayan bir bebeğin yüz ifadesinden bile ne söylediklerini anlayabilirken, bazen sizinde yüz ifadesinden ne demek isteğinizi anlamanızı isterler.

Erkeklerin geneli bir konu üzerinde bütüne odaklıyken, kadınlar detaya odaklıdır. Küçük şeyler bir kadının gözünden kesinlikle kaçmaz. Sizinde düşünceli olmanızı bekler.

Erkeğin bazen bir cümle ile anlatabileceği bir şeyi kadın yüzün üzerinde kelimeyle anlatabilir. Ona dinlemediğinizde ve sözlerinde alakasız davranmanızda sizi sevmediğini düşünecek kadar hassastırlar. Çünkü bir kadın için dinlenmek ve sevilmek eşdeğer iki kavramdır.

Kadınlar iltifat beklediklerinde kendileriyle ilgili veyahut elbise, yemek vs. gibi durumların hakkında sorular sorarak yanıt olmak isterler. Es kaza bir eleştiride bulursanız onun hoşnut olmasının değil de mutsuz olmasına neden olursunuz ki bu size de yansıyacaktır. Kadın her daim bir hanımefendi edasında ilgilenilmek, güzel olduğunu duymak ve giydiğinin yakıştığını karşısındaki kişiden onaylatmak ister.

Bir kadın ailesiyle tartışsa ve kendisi eleştiride bulunsa bile aynı eleştiriyi sizlerden duymaya tahamülleri yoktur. Asla sizin eleştirmenizi kabul etmez ve unutmazlar.

Ne Zaman Sorun Vardır?

Kadın bir şeyi ifade ederken kısa konuşuyorsa veyahut konuşmuyorsa ciddi bir sorun olduğu muhtemeldir. Neyin var? sorusuna aldığınız cevap ‘ bir şeyim yok’ ise bir şeyi yokmuş diyip kendi haline bırakmamanız gerekir. Çünkü bir kadın böyle durumlarda ‘çok şey var, benimle ilgilen’ demek istiyordur. Bunu ise size direk değil dolaylı olarak anlatmış olur. Aynı durum erkeklerde ya gerçekten konuşacak bir şeyi olmadığı için kullanılır ya da sadece kendilerini dinlemek istediklerinde belirttikleri bir sözdür. Ancak kadın ilgiyi sevgi olarak gördüğü için aldıkları değere göre konuyu anlatmayı tercih ederler. Çok nadir olarak görülse de erkeklerdeki düşünce gibi gerçekten konuşacak birşeyleri olmadığı için bu sözcüğü kullanabilir. Ancak bu bir kadın için uzak bir ihtimaldir.

Bir kadından ‘tamam, olur, peki’ gibi sözleri duyuyorsanız tam bir tehlikede sayın kendinizi. Bu sözlerin acısını sizlerden daha sonra çıkaracaktır. Fakat bu sözlerin devamında canım, hayatım, bitanem gibi güzel sözler duyuyorsanız korkacak bir şey yok demektir.

Kadınlar dolaylı olarak söylediklerinizi anlamadığınızda direk söylemek zorunda kaldıkları için size kızar ve sizin anlamanızı beklerler. Ancak kadın farkında olmadan size sitem ederken suçlayıcı tavırlarda bulunabilmektedir. Örneğin bir kadının üşüyorum kelimesinden sarılmanızı istediğini çıkarmanız gerekir ve kendisine sarılmanızı bekler.

Bir kadının en nefret ettiği söz size danıştığı bir konuda fark etmez kelimesini duymaktır. Kadın için bu kelime umursamazlığın belirtisi olarak görülür. En sevdiği ve her zaman duymak istediği söz ise seni seviyorumdur. Kadın sevildiğini biliyor olmasına rağmen bunu sık sık duymak ister.

Bir kadına karşı davranışlarınız ne kadar dikkatliyle kadın sizi o kadar el üstünde tutar. Akşam eve geldiğinizde televizyonu ona sarılarak seyretmeniz veyahut iş yerinde bile aklının onda olduğunu belirten küçük bir mesaj kadını mutlu edecektir. Mutlu olan kadın ise sizi paşalar gibi yaşatmak için elinden geleni yapacaktır. Ve bir kadın yaptığı her şeyi yine herşeyi sizlere onaylatmak isterler. Aslında kararlarını çoktan vermişlerdir fakat sizin onayınızın da önemli olduğunu düşünürler.

Saydığımız maddeler biraz zor gibi görünse de aslında çok kolay olan davranışlardır. Beklediği ilgiyi gören her kadın size bunu fazlasıyla hayatınızda sunarak mutlu etmeyi amaç edinirler. Her erkeğin kadın dilini çözmesi ümidiyle.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu