Gebelik

Hamilelik Döneminde Kıyafet Tercihleri Nasıl Olmalı?

Hamilelik Döneminde Kıyafet Tercihleri Nasıl Olmalı? Hamilelik diğer bir deyim ile gebelik kadın yumurta hücresinin erkek spermi ile rahim iç yüzeyinde birleşiminden oluşmaktadır. Gebelik cinsel ilişki sonrası 2 veya 3 hafta sonra kendini göstermektedir. İnsan yaşantısında her anne ve babanın çocuk sahibi olma isteği olmaktadır.

Hamilelik Döneminde Kıyafet Tercihleri Nasıl Olmalı? Çocuk sahibi olmak isteyen ebeveynlerin öncelikle doğacak bebekleri için psikolojik ve bedenen sağlıklı olmasına dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü her insanın dünyaya bir bebek getireceği bununda psikolojik açıdan istenip istenmediği o kişi tarafından hazır olduğuna bakılmalıdır.

Hamilelik Döneminde Kıyafet Tercihleri Nasıl Olmalı
Hamilelik Döneminde Kıyafet Tercihleri Nasıl Olmalı

Hamilelik Döneminde Kıyafet Tercihi

Hemen hemen her sağlıklı kadının çocuk doğurduğu görülmektedir fakat her çocuk doğuran kadının anne olmadığı bilinmektedir. Gebeliğin öğrenildiği günden itibaren anneye bazı vazifeler düşmektedir. Hamilelik döneminde kıyafet tercihleri nasıl olmalıdır? Sorusuna cevaplar aranmaktadır. Bebeğin ve annenin bu dönemde rahat ve sağlıklı olması açısından kıyafet ve aksesuarlara özen gösterilmesi uygun olmaktadır.

Anne karnının bebeğin kilo alması ile belirginleşmeye başladığı dönemlerde dar ve rahatsız kıyafetlerden uzak durulması gereklidir. Pamuklu ve organik kumaşlara yönelmesi ile cilt sağlığı korunmuş olmaktadır. Polyester ve petrol içerikli ürünler insan sağlığına zararlı maddeler oluşturmaktadır. Gebelik dönemine uygun kıyafetler günümüzde her mağazada ve pazarda rahatlıkla bulunabilmektedir. Ekonomik açıdan fazla maliyeti olmayan ürünler grubuna girmektedir. Özellikle yaz aylarında hamileler aldıkları kilolar ve genişleyen karınları ile sık sık terli olacakları için rahat ve geniş kalıp, pamuklu kıyafetler giyerek günü kurtaran kombinler oluşturmaktadırlar.

Hamilelikte Ayakkabı Seçimi

Hamilelikte ayakkabı seçimi, ayakkabı seçimlerinde topuklu olmayan babet, spor ayakkabısı, terlik ve sandaletler en çok tercih edilen aksesuar olmaktadır. Gebelerde oluşan sırt ağrılarının önlenmesinde ayakkabı tercihi çok iyi seçilmesi gereklidir çünkü; uzun yürüyüşler ve egzersizler sonrası rahatsızlıklar çıkabilmektedir. Bebeğin ve annenin sağlığını tehdit edecek kumaş ve deriden yapılmamasına özen gösterilmelidir. Bacaklarda ve ayakta oluşan şişkinlikler den dolayı sandalet ve terlikler hamileler için kurtarıcı olmaktadır. Bu dönemde büyüyen göğüsler de anne adayına rahatsızlık oluşturmaktadır bunun için sütyen seçime kalın askılı ve balensiz olmasına özen gösterilmesi gereklidir. Genişleyen karın bölgesi için yüksek bel pamuklu külot ve donlar kullanılması gereklidir.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu