Astroloji

Aslan Burcu Çocuklarının Ebeveynlerine Öneriler!

Aslan Burcu Çocuklarının Ebeveynlerine Öneriler! Despotluğu, maalesef biraz kibir ahlakını oluştursa da bu işin aslı gururlu olmanın gereğinden kaynaklandığını dile getirebiliriz. İlgili olmayı, ilgi görmeyi sevdiğinden, ilgi odağı olmanın gerekliliklerini yerine getirdiğinden şüphe etmeyiniz. Ancak bunu ne yazık ki bazı durumlarda gösteremeyebilir.

Aslan Burcu Çocuklarının Ebeveynlerine Öneriler! Eşini çok sever ve bağlanır. Ancak gururundan sevgisini bile dile getiremeyebilir. Onun yapmış olduğu güzel bir yemek ya da eşine aldığı bir hediye sürpriz, onu sevdiğini söylemenin bir başka yoludur. Sürekli dilde değil de daha çok göstererek sevgiyi sunabilir. Ancak bazı durumlarda da gururu kırılmış ise, asla eşine bu sevgi gösterilerini de göstermez. Dolayısı ile bu şekilde bir gurur abidesi olan aslan nasıl bir ebeveyn olabilir diye merak ediyor olabilirsiniz.

Aslan Burcu Çocuklarının Ebeveynlerine Öneriler!
Aslan Burcu Çocuklarının Ebeveynlerine Öneriler!

Aslan Burcunun Ebeveynliği Hakkında Özet

Aslan daha çok yöneticidir. Bu nedenle hane içerisinde yönetimi eline aldığında daha kendine güvenen ve kararlı çocuklar meydana getirebilir. Ne yazık ki pasif bir ebeveyni çocuk hiçbir yerde görmek istemez. Özellikle bu baba figürü ise, daha bir ağır olabilir. Bu nedenle alan annesi ya da aslan babası fark etmeksizin çocukları da ne burcu olursa olsun kendini yönetebilen ve düzeyli çocuklardır.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir durum vardır. Tıpkı koç burcunda olduğu gibi, baskıcı ebeveynlik ya da çok sık yönetme güdüsü ihtiyacı pasif çocuk meydana getirebilir. Bu nedenle koç ve aslan ebeveyni olan bir çocuk oldukça sessiz içine kapanık hatta geleceğin seri katili bile olabilir. Ebeveynlerin bunun bilincinde olup yönetim anlayışını ebeveynlikten uzak tutmaları gerekir.

Aslan Ebeveynlerine Öneriler

Çocuklarınızı çok sıkmadan bir eğitim anlayışı gösterebilirsiniz.

Kendi hırs ve tutkularınızı çocuğunuz okul çağına başladığında göstermeyin.

Onun arkadaşları, onun kararları ve onun bir hayatı olduğuna saygı duymanız gerekir.

Bir şeyi o nasıl istiyorsa öyle yapmasına izin verin. Baskı bir ebeveyn ya da helikopter ebeveyn olmaya çok yatkınsınız. Bu nedenle kendi egonuzu doğru yönetebilirseniz çocuklarınız yetenekli ve çalışkan bireyler olacaktır.

Hırsı, çalışmayı ve başarıyı çocuklarınız sizden öğrenecektir. Ancak kibirli ve egosu yüksek, özgüven patlamasına sahip olan çocuklar yetiştirmeyi siz de istemezsiniz. Kim ukala bir çocuğu olsun ister ki? Bu nedenle bu dengeyi korursanız, çok ideal bir ebeveyn olma ihtimaliniz yüksektir.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu