Dekorasyon

2023 Oturma Odası Dekorasyon Trendleri Nelerdir?

2023 Oturma Odası Dekorasyon Trendleri Nelerdir? Bu yıl hangi tarzların, malzemelerin, mobilyaların ve renklerin moda olduğunu merak ediyor musunuz? Eğer ki merak ediyorsanız yazımıza göz atınız.

2023 Oturma Odası Dekorasyon Trendleri Nelerdir? Eğer oturma odanızı yeniden dekore etmek istiyorsanız; oturma odası dekorasyon trendleri 2023 listesi ilginizi çekebilir. İşte bu senenin dekorasyonda oturma odası trendleri…

Toprak Renkleri Öne Çıkıyor

Bu yıl oturma odasında bej, kahverengi, bakır gibi tonlar dikkat çekiyor. Bunlara ek olarak tarçın, kahve ve kaldera gibi renkler de ağırlıklı olarak kullanılıyor. Bütün bu renklerin ilham verici bir etkisi olduğu düşünülüyor. Evinizde toprak tonlarını kullanacaksanız; kontrast oluşturmak için mavi ile dokunuşlar yapabilirsiniz.

Koyu Tonlar Favori

Oturma odası dekorasyon trendleri toprak tonları dışında koyu renklerle de bir adım öne çıkmayı başarıyor. Hem aksesuarlarda hem de mobilya parçalarında koyu tonlar fark yaratıyor. Zeminler, duvarlar ve mobilyalarda gri, bordo, siyah ve koyu kahverengileri görüyoruz.

2023 Oturma Odası Dekorasyon Trendleri Nelerdir
2023 Oturma Odası Dekorasyon Trendleri Nelerdir

Tekstil Kullanımı Önem Kazanıyor

Dingin ve sakin bir oturma odası elde etmenin en kolay yollarından biri de tekstil ürünlerinden yararlanmak. Yumuşak ve nötr tonlarda tekstil malzemeleri kullanarak oturma odanızı dekore edebilirsiniz. Eskiden düz kumaşlar modayken 2023 senesinde desenlere doğru bir yönelme söz konusu. Bu detayı da göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Sıcak ve Soğuk Tonların Karışımı

Oturma odası dekorasyon trendleri arasında bir diğeri de sıcak ve soğuk tonların birlikte kullanılmasıdır. Kırık beyazlar, bejler, kahverengiler ile mavi ve yeşil tonların beraber kullanımı 2023’te öne çıkmayı başarıyor. Böylece iç mekân tasarımında zarafet gözler önüne seriliyor.

%100 Doğal Görünüm

Kır evi görünümünü şehir yaşamına getirmek mümkün. Bu nedenle de %100 doğal görünüme önem verilmeye başlandı bile. Romantik ve son derece sıcak bir dekorasyon için bazı detaylara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu yüzden de açık tonlar ve doğal unsurlar, oturma odalarında hâkim oluyor.

Minimaliz Etkisi Devam Ediyor

2023’te de minimalizmin etkisindeyiz. Az parçalı ama çok iyi bir düzen oluşturulmuş oturma odası tasarımı önem kazanıyor. Sadelik, düzen ve işlevselliği aynı anda sunan minimalizm akımı, oturma odalarında yoğun şekilde tercih ediliyor. Tutarlılık ve mutlak uyum yaratan bu dekorasyon stili, çoğu insanın dekorasyon anlayışına hitap ediyor. Bundan ötürü popülaritesi hala sürüyor.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu