Dekorasyon

Tropik Dekorasyon Stili Nedir, Nasıl Olur?

Masmavi bir deniz ve yeşil ağaçlarla kaplı bir yerde hamağınıza uzanıp rahatlamak ister misiniz? Elbette ki istersiniz. Ruhunuzu ısıtan sarı güneşin verdiği rahatlığın yanında bir de evinizde olmanın konforunu yaşamak isterseniz tropik dekorasyon tam size göre. Kendinizi tropik bir dünyanın içinde hayal edip bir türlü gidemiyorsanız evinizdeki eşyaları tatil havasına uygun olarak döşediğinizde bu sıcaklığı bulabilirsiniz. Büyük yeşil yapraklı ağaçların altında oturuyor havası veren ve sizleri tropik bir dünyanın içinde yaşatacak olan tropik stil için eşyalarınızı seçerken birkaç noktaya dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Tropik Stil Dekorasyon Nasıl Olur?

Topik dekorasyon içerisinde en önemli detay zemindir. Koyu renkli ahşap parkeler ve ya seramik zemin oldukça hoş duracaktır. Koyu rengin üzerine açık tonlarda ve nude halılar kullanıldığında plaj kumları havasını yansıtabilirsiniz. Mobilya seçimlerinde ise yeşil, krem, turuncu tonlar kullanabileceğiniz gibi mavi renkte ve ya koltuğunuza uyum sağlayacak koyu yeşil, koyu turuncu renklerde yastıklar kullanabilirsiniz. Koltuklarınızın geniş ve rahat olmasına dikkat edin. Köşe takımları tropik stil için daha uygun olacaktır.

Duvarlarınızda kumsalları anımsatan açık tonlu renkler tercih edebileceğiniz gibi tavan kısmını ise mavinin açık tonlarından seçebilirsiniz. Evinizin içi yeterince güneş alıyor ve pencerelerinizde geniş denilebilecek büyüklükteyse duvarlarınızı daha koyu renk tonlarına boyayabilirsiniz. Küçük bir eviniz varsa ve tropik dekorasyon ile döşeyip ferah olmasını istiyorsanız açık renk tonları sizin için ideal olacaktır. Tropik havayı daha çok tatmak isteyenler olursa duvarlarına yeşil, fuşya, mavi tonlarda tropik tasarımlı duvar kâğıtları kullanabilirler.

Perde seçiminde krem, nude, tozpembe gibi tülleri tercih edebilirsiniz. Ama daha tropik bir ortam oluşturmak isterseniz hasır perdeler sizin için ideal bir seçim olacaktır. Beyaz ve ya açık mavi tonları da evinizi daha ferah gösterecek perde tonları olacaktır. Stor perdeler de diğer perde türlerine göre evinize daha çok güneş girmesini sağlayacaktır.

Tropik Dekorasyon Aksesuarları

Bambu ve hafif hasır gibi malzemelerden yapılmış masalar tropik stil için oldukça uygun olacaktır. Dolap, raf gibi yerler deniz taşlarıyla, tropik meyve kabuklarıyla, saksıların içerisindeki yeşil bitkilerle donatılabilir. Duvarlar için büyük ve üzerinde meyve, deniz manzarası gibi resimlerin olduğu çerçeveler asılabilir. Dekoratif ahşap oymalı heykeller de ortama farklı bir hava katacaktır.

s

Deniz kabukları, turuncu mumlar, saksı içerisindeki taşlarda tropik dekorasyon içerisinde kullanılabilecek aksesuarlardandır. Zambak, orkide gibi bitkilerde eviniz için güzel seçimlerden olacaktır. Hasırdan puflar ve hasır sandalyeler ortama daha tropik bir hava katacaktır. Deniz görüntüsünü yakalamak isterseniz evinizin bir köşesine akvaryumda ekleyebilirsiniz. İçine rengârenk balıklar koymak da sizi tropik evinizde rahatlatacak ayrıntılardan biri olacaktır. Mutfağınızda, koridorunuzda ve banyonuzda da bu özellikleri kullanarak tropik dekorasyon oluşturabilirsiniz. Deniz ve kumsal havasını yaşamak için tropik kokular kullanabilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu