Yaşam

Kadınların Eşleri İle Yaşadıkları Sorunlar

Bayanlar genel yapı itibari ile erkeklere göre daha hassas ve duygusaldır. Erkeklerden daha detaylı konularda düşüncelere takılabiliyor ve bu neden ile de farklı görüşlere sahip olabiliyorlar. Bunu bir dezavantaj olarak görmek yerine aslında güzel bir iletişim avantajı olarak da görebiliriz. Kadınların eşleri ile yaşadıkları sorunların kaynağında bu farklılık görülmektedir. Özellikle de evli çiftlerin yaşadıkları sorunların büyük kısmı bu farklılıktan kaynaklanıyor. İletişimde sorun açan bu durum aslında olumlu bir özelliğe de dönüştürülebilir.

Sorunlar İletişimden Kaynaklanıyor

İletişimde yaşanan sorunların çoğu farklı düşünce yapılarının doğru aktarılamamasından kaynaklanıyor. İnsanlar ne kadar ayrı fikirlerde olurlarsa olsunlar bu fikirlerini doğru şekilde yansıttıklarında orta yolu bulmak ve doğru iletişimi kurmak mümkün. Fakat bu doğru şekilde yansıtılamadığında insanlar arasında kopukluklar oluyor. Kadınların eşleri ile yaşadıkları sorunlar konusu incelendiğinde çoğu zaman iletişim kopukluklarının iletişimi doğru kanalda kuramadıklarından olduğu görülüyor. Hatta bazen aynı şeyi konuşurken bile farklı fikirlerden konuşuluyormuş gibi sorunlar oluşuyor. Bu sorunun giderilmesi için çiftlerin ve aslında herkesin iletişimini doğru şekilde kurup kurmadığına dikkat etmesi gerekir.

Bencil Olmamakta Yarar Var

Kadınların eşleri ile yaşadıkları sorun tamamen bu olmasa da aslında iletişim bütün sorunların kaynağı ve çözümüdür. İnsanların beklenti ve isteklerini rahatlıkla söyleyebilmesi, karşısındaki kişiye göre iletişimini kurması, sorunları tamamen çözmemizi sağlar. İstediğimiz iletişim tarzını bulduktan sonra bu yol üzerinden ilerlememiz karşımızdaki kişi ile bağlarımızı geliştirir. Çiftlerin yaşadıkları sorunlarda en çok bencillikten kaynaklı sorunların olduğu görülüyor. İnsanlar beklentilerine yanıt bulamadıkları zaman bencilleşiyor. Bu iletişimin en zor halidir. Bu şekilde hiçbir iletişim şekli geliştirilemez.

Bağları Güçlendirin

Kadınların eşleri de iletişim konusunda hassas olmalıdır. Bağlarını güçlendirmek isteyen çiftler karşılıklı olarak anlaşmaya gönüllü olmalıdırlar. Konu ne olursa olsun sinirlenmeden ve karşılarındakini anlayarak düşünmeli ve davranmalıdırlar. Ancak bu şekilde orta yolu bulabiliriz. İsteklerimize ulaşmanın ve beraber mutlu olmanın yolu buradan geçer. Kadın ya da erkek olsun herkesin beli bir yapısı var. Bu yapıya aykırı düşünceler ve davranışlar insanlarda egoyu uyandırarak doğru anlayış şeklini yitirmemize neden olur. Çiftlerin en çok yaşadıkları sorun da bundan dolayı karşımıza çıkar.

Günümüzde birçok evliliğin boşanma ile sonuçlandığını görüyoruz. İstek ve beklentilerimizin tam olarak karşılanmamasından dolayı anlaşmazlıklar artıyor ve ayrılıklar yaşanıyor. Kadınların eşleri ile yaşadıkları sorunların giderilmesi için resmi olarak da bazı seminerler düzenleniyor. Ciddi boyutlara ulaşan sorunların çözümü yine kişilerin kendi içlerinde bazı sorulara cevap bulabilmeleri ile sağlanıyor.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu