Yaşam

Kadını Anlamanın Yolları

Erkekler nazarında kadını anlamak bir labirentin içinde kendini kaybetmek gibi bir durum olarak tabir edilebilmektedir. Kadın yapısı gereği hassas bir varlıktır ve ne kadar güçlü görünse de korunmaya her zaman muhtaçtır. Bir cümlelik bir ifadeyi bazen yüzlerce cümleyle anlatan kadının yalnızca erkeklerden daha farklı bir ifade şekli olduğunu göstermektedir. Kadın dili olarak da tabir edilebilecek bu konuşma tarzını erkeğin çözebilmesi ikili ilişkilerde zevk ve mutluluğu da beraberinde getirir. Erkeklere yol gösterecek aşağıdaki maddelerle sizler de kadının dilinden anlayabileceksiniz. Tabi bunu hayatınıza dahil ettiğiniz müddetçe.

İşte sizlere kadınların söylemek istediklerini anlamanız için birkaç tüyo

Red Cevabı Almamak İçin Dolaylı Yolları Tercih Ediyorlar

Anlatmak istediği şeyi direkt olarak anlatmak yerine kadın dolaylı bir yol tercih etmektedir. Nedeni ise red cevabı alıp kırılmak istememelerinden kaynaklanır. Kadın anlatacaklarını dolaylı yolla da anlatsa doğrusunu sizin anlamanız gerekebilir.

Yüz İfadesi Çok Önemli

Kadınlar için yüz ifadesi çok önemlidir ve kadınlar yüz ifadesinde neler söylenmek istediğini çok iyi anlayabilen varlıklardır. Bu nedenle kadın çok zaman konuşmak yerine yüz ifadesini kullanır ve sizin anlamanızı bekler. Dolaylı olarak söylemek istediklerini anlamadığınız durumlarda direkt olarak söylemek zorunda kaldıklarında kızgınlıklarını ve sitemlerini suçlayıcı bir tavırla dile getirmektedir. Böyle durumlarda daha yumuşak davranışlarda bulunmanız gerekir.

Kadınlar Detaycıdır

Erkek dünyası konu bakış açısında bütüne odaklanırken kadın daha detaycı bir bakış açısı sergilemektedir. Olayların oluşum süreci kadınlar için büyük önem taşır ve bu konuda sizin de düşünceli davranarak detaylı bir anlatım tarzı geliştirmenizi bekler.

İlgi Görmek İster

Sözünün ilgiyle dinlenmesini sevilmekle eşdeğer tutan kadın bir konu üzerinde size bir şeyler anlatırken alakasız davranmanız onun kendisini sevmediğinizi düşünmesine neden olacak kadar kadını hassaslaştıracaktır. Erkek bir konuyu bir cümleyle anlatıp konuyu kapatırken kadın tam tersi anlatmak istediğini yüzlerce cümleyle anlayabilmektedir.

Kadınlar Beğenilmek ve Takdir Edilmek İster

Kadınlar beğenilmeyi ve takdir edilmeyi seven varlıklardır. Yaptığı makyajda, yemekte, giydiği kıyafette sizlere sorular sorarak iltifat beklemektedir. Kadının iltifat beklediğini anlayarak doğru cevaplar vermeniz onu mutlu edecektir. Es kaza sorulan sorulara bulunacağınız düşüncesiz bir eleştiri sizin de mutsuz olmanıza ve sorun yaşamanıza neden olacaktır.

Eleştiriye Kapalıdır

Kadın ailesiyle alakalı bir olumsuzluktan bahsetse bile sizin ailesi hakkında eleştiride bulunmanızı hoş karşılamayacaktır. Kadın ailesi hakkında eleştirilerinizi kabul etmeyeceği gibi yaptığınız eleştiriyi de hiç unutmayacaktır.

Kısa ve Net Konuşuyorsa Bir Sorun Vardır

Kadının kısa ve net konuşmasından veya hiç konuşmamasından mutlaka bir sorun olduğunu anlamanız gerekir. Yok bir şey cevabını alıyor iseniz kesinlikle bir şey yokmuş deyip kendi haline bırakmamanız gerekir. Böyle durumlarda anlatacak çok şey vardır ve sizden ilgi ve alaka beklemektedir. İlgiyi sevgi göstergesi olarak değerlendiren kadın sizin ilginize ve alakanıza göre konuyu açacak ve anlatmaya yönelecektir. Çiftler arasında en büyük sorun genellikle bundan kaynaklanmaktadır. Çünkü erkekler açısından bir şey olmaması ya dinlenmek istediğinden ya da gerçekten konuşup anlatacak bir şey olmadığı için gelişen bir durumdur. Kadınlar da ise bu tam tersidir.

Olur ve Peki Diyorsa Düşünün

Kadından duyacağınız olur ve peki gibi iki kelime tehlike sinyallerinin verildiğini gösterir ki sonradan bunun acısını sizden mutlaka çıkaracaktır. Ancak bu kelimelerin bitiminde hoş sözler duyuyor iseniz korkacak da hiç bir şey yok demektir.

Aslında Çoktan Karar Vermiştir

Bir kadın size danıştığı bir konuda aslında kararını çoktan vermiştir ancak yine de davranışlarını sizlere onaylatmak isterler. Umursamazlığın bir belirtisi olarak gördükleri fark etmez kelimesini kesinlikle kullanmamanız gerekmektedir.

Sık Sık Sevildiğini Duymak İster

Kadın çok sevildiğini biliyor olsa da seni seviyorum sözünü sık sık duyarak kalbinizin ona bağlı olduğunu hissetmeye ihtiyacı vardır. Davranışlarınızda ne kadar dikkatli iseniz kadın da sizi o denli önemseyecektir. Gün içerisinde onun aklınızda olduğunu hatırlatacak küçük bir mesaj bile kadını çocuklar gibi sevindirmeye yetecektir.

Kadın Dili Aslında Zor Değildir

Aslında kadın dili zor gibi görünse de detaylara önem vererek çok daha kolay hale getirebilir ve onların dilini çözebilirsiniz. Her kadın beklediği ilgiyle karşılaştığında müthiş bir çaba sarf edecek ve sizi mutlu etmek adına elinden gelenin fazlasını yapacaktır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu