Yaşam

Kadına Dair Her Şey…

Biz kadınların vazgeçilmezleri saçlarımız, kıyafetlerimiz, ayakkabılarımız, takılarımız ve makyaj malzemelerimizdir. Dışarı çıkarken saçımızdan makyajımıza kadar her şeyimizi düzeltir hatta yanımızda bulunan kişilere nasıl olmuşum, iyi görünüyor muyum? Diye sorular sorarız.

Alışveriş Olmazsa Olmaz

Alışveriş kadınların olmazsa olmazlarındandır. Beğendiğimiz bir pantolonun altında ona uygun ayakkabı ayakkabıya uygun çanta çantaya uygun takı takılarımıza uygun makyaj malzemesi satın alırız. .Alışveriş yaparken zayıflığınız ön plandaysa ve giydiğiniz her şey size yakışıyorsa işte o zaman alışverişinizi keyifle yaparsınız. Aksi takdirde bedeninize göre kıyafet bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu sizin moralinizi bozabilir. Eğer kiloluysanız vücudunuzu tanımak zorundasınız. Düşük bel pantolonları bu durumlarda tercih etmemeniz gerekmektedir. Daha çok göbek çevrenizi saran ve sıkan taytlar giymelisiniz. Üstüne giyebileceğiniz uzun tunikler zayıflayana kadar size yardımcı olabilir. Kilo sorununu hallettiniz diyelim giydiğiniz kıyafetlerin üzerinde en çok dikkat çeken şeyler yüzünüz ve saçlarınız olacaktır.

Makyaj Kadını Gösterir

Yapmanız gereken makyajı iyi bilmeli ve aşıya kaçmamalısınız. Gözaltında sürdüğünüz göz kalemlerini gözlerinizin içine sürmemelisiniz. Her zaman kirpiklerin altına sürmelisiniz. Rimelinizi üstten alta doğru sürmelisiniz. Eğer gözlerinizi ön plana çıkartacak bir makyaj yapıyorsanız koyu rujlar yerine ten geri yâda açık tozpembe rujlar tercih edebilirsiniz. Şimdi gelelim kullanmanız gereken saç rengine ve saç stiline. Ten renginize göre saç rengi tercih etmeniz oldukça önemlidir. Eğer beyaz tenliyseniz kızıl saç rengi, bakır tonu saç rengi, sarının tonları, kestane rengi ve çikolata rengini tercih edebilirsiniz. Eğer buğday tene sahipseniz İvana Sertin de kullandığı saç rengi olan kirli beyaz saç rengi kullanabilirsiniz. Ayrıca koyu kahve saç rengi ve kahvenin sıcak tonu olan renkleri kullanabilirsiniz. Esmer tene sahip bayanlar ise makyaj yapmadan kullanabilecekleri kızıl siyah ve koyu siyah tonlarını tercih edebilirler.

Saç Bakımı Önemli

Eğer saçlarınızı evde doğal yollarla açmak istiyorsanız limon suyu ve papatya suyunu kullanabilirsiniz. Nisan ayından itibaren papatya dolu yollarla karşılaşabilirsiniz. Koparacağınız birkaç dal papatyayı suyun içine koyarak kaynatın. Sarı rengi aldığında ise saçınıza döküp güneşin altında bekletin. Bunu bir hafta kadar deneyebilirsiniz. Saçınızın renginde limon suyu kullanmak istiyorsanız 1 bardak limon suyunu 2 bardak suyla karıştırıp saçınıza sürebilirsiniz. Fakat suyun saç derinizle temasını mümkün olduğunca engellemelisiniz. Limonun asidi saç derinize zarar verebilir. Uykusuzluk herkesin en büyük sorunlarından bir tanesidir. Çünkü etkisi direk yüze yansır. Yüzümüzün soluk görünmesine ve çökmesine sebep olabilmektedir. Bunun için kahve maskesini kullanabilirsiniz. İçilmiş şekersiz kahve telvesi de olabilir. İki kaşık telvenin içine birkaç damla limon suyu ve yarım çorba kaşığı zeytinyağı ekleyerek karıştırın ve malzemelerini yüzünüzün her yerine yedirerek 15 dakika bekleyin. Yüzünüzü yıkadığınız zaman yeniden canlandığınızı hissedeceksiniz.

Biz kadınlarla ilgili her şey yaşamın kendisinde yani tecrübeler de.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu