Eğitim & Kurs

Eğitim Hayatında Kullanılması Gereken Yararlı Uygulamalar

Eğitim Hayatında Kullanılması Gereken Yararlı Uygulamalar! Teknoloji çağında öğrencilere verilmesi gereken bilgilerin artık internet üzerinden verilmesi fayda sağlamaktadır. Bilgiye kısa sürelerde ve hızlı bir şekilde ulaşmak artık bu sayede daha kolay olmaktadır.

Eğitim Hayatında Kullanılması Gereken Yararlı Uygulamalar! Öğrenciler de internet üzerinden gerçekleştirilen eğitimleri daha çok seviyorlar. Eğitimciler de aynı bu şekilde öğrencilerine hızlı bir şekilde ulaşabilmektedir. Etkili bir şekilde kullanmak için bir takım uygulama vardır. Bu uygulamalar:

Storybird

Bir kitap oluşturma sitesi olarak karşımızdadır. Öğrenciler siteye giriş yaptığında daha önceden oluşturulan kitapları okuyabilirler. Ayrıca site içerisinde öykü yazmak isteyen özgür bir şekilde kendi öykülerini yazabilirler. Şiir yazmak isteyen öğrenciler şiirlerini yazabilirler. Bu oluşturdukları eserleri sosyal medya üzerinde de paylaşabilirler. Uygulamanın Türkçe, Almanca ve İngilizce dil seçenekleri sayesinde öğretmenler tarafından oldukça kullanışlı bir program olmasını sağlıyor. En önemli özelliği ise ücretsiz olmasıdır. Uygulama içerisinden öğrencilere grup eşliğinde yapılacak ödevler rahatlıkla verilebilir. Yazma ve okuma ödevlerine dair bireysel olarak da ödevler verilebilir.

Eğitim Hayatında Kullanılması Gereken Yararlı Uygulamalar
Eğitim Hayatında Kullanılması Gereken Yararlı Uygulamalar

Biodigital Human

Sağlık meslek lisesi ya da tıp öğrencileri için bu uygulama çok yararlı olacaktır. Ayrıca biyoloji derslerinde de sizlere yarar sağlayacaktır. Uygulama içerisinde insan vücudunun 3 boyutlu olarak simülasyonu yer almaktadır. Bu uygulama sayesinde dersler daha somut bir hale gelecektir. Bu şekilde öğrencilerin dikkati daha iyi toplanacak ve görsel bir hafıza ile konu daha iyi anlaşılacaktır.

Nearpod

İnteraktif bir şekilde ders planı oluşturmak istiyorsanız nearpod uygulaması en iyi seçenektir. Uygulama içerisinde açık uçlu sorular, anketler yer almaktadır. Bu sayede öğrencilerin kısa süreler içerisinde konunun öğrenilmesi sağlanmaktadır.

Storyboard That

Bir konuyu hızlı bir şekilde öğretmek istiyorsanız storyboard that tam size göredir. Bir konuyu anlatırken karikatür çizerek film sahneleri oluşturulmaktadır. Bunu en iyi okul öncesi öğrencileri için kullanabilirsiniz.

Nova Labs

Gerçek yaşamdan bir simülasyon tecrübesi edinmek istiyorsanız bu platform tam size göredir. Öğrencilere aktif bir şekilde araştırma fırsatı sağlayacaktır. Bilim adamlarının kullandıkları verileri görselleştirmek isteyen öğrenciler araştırmanın önemini öğrenecekler.

Bu tür programlar eğitim hayatınızda her zaman yararlı bir şekilde konu ve ders anlatmanızı sağlayacaktır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu