Sağlık

Balkon İçin Birbirinden Güzel Dekorasyon Fikirleri

Bir bahçe ya da teras sahibi olmayabilirsiniz, ama eğer bir balkona sahipseniz balkonunuzdan da kendinize bir bahçe oluşturabilirsiniz. Ayrıntılı bir şekilde önem verip aksesuarlardan yardım aldığınız da siz bile kendi balkonunuzu tanıyamayacak hale gelebilirsiniz. Özellikle büyük şehirler de yaşayan insanlar o yoğunluğun karmaşasını sadece eve geldiklerin de balkonların da nefes alarak atma imkanına sahip olabiliyor. O zaman öyleyse hadi balkonunuzu güzelleştirmeye ve size yeni bir balkon oluşturmaya başlayalım.

Duvarlarınızı Süsleyin

Çok büyük değil küçük bir balkona sahip olabilirsiniz, bunun için hiç üzülmeyin. Balkonun duvarlarını bile değerlendirerek küçücük alan da çok büyük değişiklikler meydana getirebilirsiniz. Balkonunuzun değişimin de işe öncelikle duvarlarınızdan başlayabilirsiniz. Mesela balkonunuz küçük ise mutlaka duvarınızı beyaza boyayarak daha büyük ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Duvarlarınıza belirli aralıklar ile duvar saksıları yerleştirerek içerisine yeşil bitkiler ekebilirsiniz. Duvarda bulunan yeşil bitkiler balkonunuzu hem daha süslü gösterecek hem de ortama huzur ve enerji katacaktır. Balkonunuz çok küçük ve bu yüzden de masa koyacak alanınız yok ise bu konuda da duvarınızı değerlendirebilirsiniz. Duvara monte edilerek açılıp kapanır bir masa satın alarak hem yerden tasarruf etmiş olur hem de balkonunuz da yemek keyfi yapabilirsiniz.

Yer Döşemeleri

Daha modern ve güzel görünümlü bir balkon sahibi olmak istiyorsanız yer döşemelerinin de bu konuda oldukça büyük bir etkisi vardır. Kahverengi ahşap yer döşemelerinden tercih ederek balkonunuzda modern bir görünüm oluşturabilirsiniz. Üstelik yeşil bitkiler ve beyaz renk duvar ile ahşap yer döşemesi arasında da büyük bir uyum olacağı için ortaya çok uyumlu ve huzur veren bir balkon çıkacaktır.

Saksılar ve Bitkiler

Balkon denilince akla ilk gelen şeylerdendir bitki ve çiçekler. Sizler de balkonunuz da mutlaka bitkilere ve çiçeklere güzel ve sade saksıların içerisin de yer verebilirsiniz. Küçük bir balkonu daha büyük ve ferah gösterme de en önemli nokta ağırlıklı olarak beyaz renk tercihi olacaktır. Duvarınızın beyaz boyanmasından sonra saksılarınızı da beyaz renk tercih ederek yer döşemesinin üzerine yerleştirirseniz, göz yormak ve kalabalık görüntü oluşturmak yerine daha ferah bir görüntü oluşturacaktır. Çiçeklerin dışında küçük saksılar da yetişebilecek sebze ya da meyve de yetiştirmeyi düşünebilirsiniz. Mesela çilek yetiştirmeyi tercih edebilirsiniz, hem kırmızı rengi ile balkonunuza renk kazandıracak hem de sizlere güzel bir hobi olacaktır.

İşte tüm bunlar ile birlikte muhteşem bir balkona sahip olabilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu